tilt/pan + gyro'd..

Kõik mis seotud õhust pildi tegemisega.

Moderator: Kristjan

User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Nii, vaatasin järele. Senine kood sobitas Telebee gürosid Trikopteril minu vastuvõtjaga. Kood ootas mingist (Rx-i) kanalist impulssi (mina võtsin 3.-st) ja tekitas 1,502 ms kestusega (fiks pikkus siis) väljundpulsi mille saatsin kõigi gürode Gain-sisenditele. Hiljem vist muutsin pulsi kestust (lühemaks et minna rate-modesse).`Kui SEDA koodi soovitakse, panen kohe üles.
Arvan aga, et see pole midagi erilist ja tuli mõte teha universaalsem vidin. Ehk siis tekitan 2 väljundpulssi, millede kestust saab vastavate potedega regullida. See lisab, jah, skeemi 2 lisakomponenti aga ehk kannatab väljs ;)
Väljund tekib kui:
a) Rxi sisendon lahti/maas, siis tekitatakse kaader ise ja väljund saab olema koodis määratud kanalis. "Kanali" numbrit saab muuta vaid koodi ümber kompileerides (lähtetekst koos kommidega saab olema);
b) Rxi sisend on vastuvõtja mingis kanalis. Väljund tuleb selle suhtes n kanali võrra nihkes kusjuures N=0 on lubatud (siis nihet ei toimu). N saab muuta samuti vaid koodi ümber kompileerides.

Sobib?

Kui väga vaja, punnitab 3. väljundpulsi ka kuidagi välja. On vaja?
Pole midagi paremat halvast ilmast !
Kiku
Posts: 173
Joined: Tue Jan 26, 2010 22:55
Location: Tallinn, Mustamäe

Post by Kiku »

Kui keeruline oleks teha nö kanalilaiendajat, mis oleks võimeline tõlgendama ühelt kanalilt saadud erinevaid impulsse erinevate servode etteprogrammeeritud liigutamiskäsklusteks, kas hoidma positsiooni nii kaua kuni seda impulssi veel tuleb või hoidma positsiooni uue samasuguse signaalini?
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Kõik on PICutatav :) aga kirjelda mõtet lähemalt. Ja arvesta, et tollel kivil on vaid 5 I/O pinni. OK, 6.-nda saab ka sisendiks liigitada kuid mitte A/D (ehk pote) jaoks.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
kronja
Posts: 214
Joined: Sun Dec 14, 2008 16:56
Contact:

Post by kronja »

krt, läks bazaariks ära :)


felch, ma kirjutaks sulle oma business proposal'i privasse, olen elegantsem ja ei läbusta üldisemat teemat 8)
skype: kronja
www.skycam.ee
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Makett on koos ja kui tuleb asjalik ja täpne lähteülesanne, saab see ka kohe (foorumi kasutajatele avalikku) koodi valatud. Jään ootama.

PS. Modedel võib tekkida põhjendatud soov (osa) teemast nt. elektroonika alla tõsta.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
Kiku
Posts: 173
Joined: Tue Jan 26, 2010 22:55
Location: Tallinn, Mustamäe

Post by Kiku »

Idee oli selline, et oma DX6i gear kanalist, mida reguleerib tavaline 2-positsiooniline lüliti, suutsin ma ühte mix'i ja flap ning mix lülitit kasutades tekitada 0-positsiooni ja veel 5 positsiooni[kasutades kahte mix'i ja peale gear lüliti veel 3 kangi(nt mix, flap ja mõni dual rate) 0-positsiooni ja veel 13 erinevat kangilülitust kuid kõiki ei saaks ilmselt kasutada sest kõiki kange ei pruugi jõuda ühel ajal tõmmata kuigi seda saaks parandada ühe lüliti lisamisega gear lüliti ja saatja vahele], mida peaks minu idee kohaselt saama igati ära kasutada. Minu ideele natuke sarnaneb selline vidin:http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh ... duct=12615, kuid mulle meeldiks kui ma saaks ise valida millist väljundkanalit ma kasutan(seda siis erineva impulsi pikkusega) ja saaks eelnevalt progeda servode või muu aparatuuri positsiooni hoidmise aja pikkust- kas selle käsu lõpuni või järgmise samasuguse käsuni. Lühidalt öeldes siis ideeks oli seade, mis sissetuleva signaali järgi valiks ühe kanali ja annaks sellele edasi ettemääratud signaali ehk tõmban mõnda kangikombinatsiooni ja kindel pomm kukub või teatud tuli jääb põlema.
Kiku
Posts: 173
Joined: Tue Jan 26, 2010 22:55
Location: Tallinn, Mustamäe

Post by Kiku »

Peaks olema ka võimalus teha mõni kanal ka 3-positsiooniliseks, nõnda saaks näiteks FPV kaamerat õhust suunata kui kanaleid napib.

Kokkuvõttes see just eriti plug'n'play vidin pole vist :D
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Nii, esialgne (hetkel raual testimata) kood on siin: http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/ServoPIC.zip
Kivisse kirjutatakse .hex laiendiga fail. .asm on lähtetekst ja .mcp on see, mida MPLAB IDE avab.
Kood ootab alguses 50ms vastuvõtja signaali (NB! sisendilt GP2 takisti 4,7k maha!) ja kui see tuleb, tekitab 2 potedest reguleeritava kestusega väljundsignaali alati kui vastuvõtja puss algab.
Kui vastuvõtjat pole, tekitatakse samad signaalid iga 20 ms tagant. Pulsside nihutamist teistesse kanalitesse esialgu ei ole.
Pulsi kestust regullivad poted (ca 5k) mis toite ja maa vahel. Skeem töötab 2,5...5,5V toitega. Ühendused on näha .asm faili algusest.
Homme testin koodi raua peal ka, progeja jäi töö juurde...
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

nüüd peab järgi proovima, kuidas töötab. Õnneks on tööl programmaator ja soft ka olemas, ei pea neid eraldi ostma hakkama, muidu oleks antud teema päris kirves teostada 8)
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Hei!
Hakkasin veelkord kõhutunde ajendil näppima ja tõesti...väljund 2 töötab valesti sest TMR2 pole üldse initsialiseeritud aga peaks olema. Homme parandan, täna konsumeerime auguga jooki (šampus) mis kohe mitte ei soodusta kodeerimist.

Kustutage see versioon koodist.

Skol !
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

LOL :lol: Jääme ootama
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Palun väga vabandust aga täna ka ei jõua koodi vaadata. Asi selles et mina pole üldse süüdi .... vaid päkapikk tegi Jazziga mingi diili ja helistas et valmista maandumisrada ette, sünnipäevakink maandub kohe. Maanduski: http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/DSCN0447.JPG
Piloot Oskar jäi oma kohvrite otsa lennuväsimust välja puhkama ja mina hakkasin masinat sättima ja setupi soovitusi otsima (kui keegi juba teab, võiks lingi visata). Nii see õhtu saabuski...
Sorry! Püüan homme töö ära teha :)

Radian PRO on ilus lennuk !
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
MihkelP
Posts: 384
Joined: Wed May 06, 2009 1:47
Location: Mustamäe/Saue

Post by MihkelP »

Ilus lennuk jah. Kassile ka meeldib. :D

Servo testreid otsides leidsin lihtsatele skeemidele lisaks ka ühe päris korraliku seadme kirjelduse:
http://www.ejberg.dk/servotst2/index.html
Mõtlesin omale ühe sellise kokku panna. See oskab lisaks impulsside väljastamisele ka muudki teha.

Mihkel
Last edited by MihkelP on Sat Dec 11, 2010 1:53, edited 1 time in total.
Outrage 550 CF PRO
Micro-Quad KK2.0 LCD
Futaba T10CHG 2.4G
PhoenixRC, Hubsan X4
http://www.facebook.com/kopteriklubi
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Maanduski: http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/DSCN0447.JPG
Radian PRO on ilus lennuk !
Tere tulemast klubisse! :lol:
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Kood valmis ja testitud: http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/ServoPIC.zip Head katsetamist !
Pole midagi paremat halvast ilmast !
Post Reply