Off-topic ehk täitsa teemast mööda!

Teemast mööda vestlus... ehk kõik mis pole seotud mudelismiga!
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

minu arust sama jah, kuigi ma numbrit ei vaadanud, see tiirutas veel terve pühapäeva linnakohal ja tänagi
kogun vanu vene lennukimootoreid
Algaja1996
Posts: 36
Joined: Thu Jan 13, 2011 18:17

Post by Algaja1996 »

AKs ütles piirvalve juht või kes iganes, et seda kopterit oli hädasti vaja, sest on olukordi, kui on 2kopterit korraga hoolduses! No pagan võtaks, kuidas on võimalik, et kaks korraga hoolduses :?:
User avatar
Andu
Posts: 323
Joined: Wed Jan 19, 2011 23:06
Location: Tallinn
Contact:

Post by Andu »

No parem mõlemad hoolduses, kui üks vigasena lendamas. Mudelitega saad veel endale vigu lubada - ostad hiljem uued jupid ja kõik jälle korras, aga inimeludega niimoodi mängida vast ei maksa.
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Algaja1996 wrote: kuidas on võimalik, et kaks korraga hoolduses :?:
Hmm, *plaanilises* hoolduses küll mitte - aga kui üks plaanilises & teisel miski erakorraline sündmus (hooldusvajadus) juhtub - mis siis?
Andu wrote: aga inimeludega niimoodi mängida vast ei maksa.
Eeeh, ka mudeliga võid inimeludega mängida.
User avatar
Andu
Posts: 323
Joined: Wed Jan 19, 2011 23:06
Location: Tallinn
Contact:

Post by Andu »

No seda muidugi, aga jah... ei mõelnud päris nii.

See selleks - kuidas on võimalik, et mul on koolis käed külmast kanged?
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Andu wrote: kuidas on võimalik, et mul on koolis käed külmast kanged?
Kui teaduseonkleid uskuda, siis pidavat ajutöö võtma kehalt päris palju ressursse - niiet neid ei jätku enam mujale, näiteks temperatuuri hoidmiseks.
Endal noorusest samad mälestused - kui ikka tükk aega soojas toas arvuti taga sai programmi "tinistatud", siis miskil hetkel tuba suht jahedaks tunduma hakkas.

PS. Loomulikult on võimalik ka lihtsam varjant - kütja "Vasjal" on pohmakas :oops:
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

cuprum wrote:siis miskil hetkel tuba suht jahedaks tunduma hakkas
Mina usun teooriat, et madala kasuteguriga lihased ei töötanud ja sooja polnud kusagilt tulemas. 300 kükki ja higi tilgub ning palavus tapab. kui liiga jahedaks läheb, hakkavad lihased ise võbisema ja sooja tootma.
Last edited by [J] on Tue Feb 15, 2011 13:50, edited 1 time in total.
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Aga siis läheb kõht jälle tühjaks :) - jälle jama. Eriti koolis olles.
User avatar
Andu
Posts: 323
Joined: Wed Jan 19, 2011 23:06
Location: Tallinn
Contact:

Post by Andu »

Noo... kell 8 hommikul erilist aju tööd ei toimunud, tegin terve A4 lehetäie igasse ruutu ristikese ning pärast tõmbasin neile ringe ümber. Raske on keskenduda, kui mõtted mujal ja loetakse seda, mida juba ammu tean.

Cuprum - kas pythoni keel on suus / käes?
User avatar
Kpe
Posts: 660
Joined: Thu Apr 02, 2009 15:16
Location: Tallinn

Post by Kpe »

cuprum wrote:
Algaja1996 wrote: kuidas on võimalik, et kaks korraga hoolduses :?:
Hmm, *plaanilises* hoolduses küll mitte - aga kui üks plaanilises & teisel miski erakorraline sündmus (hooldusvajadus) juhtub - mis siis?
Andu wrote: aga inimeludega niimoodi mängida vast ei maksa.
Eeeh, ka mudeliga võid inimeludega mängida.
Ärge selle teema üle praegu pikalt arutlege. Huvi korral vastan kõikidele küsimustele õige pea Toilas :) .

Uudistes olnud isend Eestis veel lennanud ei ole. V.a. saabumisel Itaalia tehasest..

Väga lähedal seisev isik :-)
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Andu wrote: Cuprum - kas pythoni keel on suus / käes?
Kunagi sai teist pisut väänatud - erilist vaimustust ei tundnud.
A otsi keskit Trt üliõpilastest - mul vanem plika oli selles just arvestust teinud (Füüsika I).
juksrace
Posts: 77
Joined: Wed Jun 03, 2009 23:44
Location: Tartu

Post by juksrace »

Kpe wrote: Väga lähedal seisev isik :-)
Ma küll kopteri lähedal seista ei tahaks, sellise ilmaga külmub suht kiiresti ära :P
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

juksrace wrote:Ma küll kopteri lähedal seista ei tahaks, sellise ilmaga külmub suht kiiresti ära :P
Selle peale teadsid juba vanemad inmesed öelda, et mitte ilm pole külm, vaid riietus on vale ... :wink:
User avatar
Andu
Posts: 323
Joined: Wed Jan 19, 2011 23:06
Location: Tallinn
Contact:

Post by Andu »

Aga külmast on ikka kasu ka.

Kuna jää peale olen autoga varem sattunud ainult võistlustules ja trenni tehes, siis tuli idee, et kui jäätee mandri ja saarte vahel lahti tehakse, võtaks kätte ja sõidaks saarde. Hiiumaale vist ilma paadita võimalik saada pole :(.
Kindel plaan tegevusteks puudub.

Kas keegi näeb mu mõttes jumet ja tahab ühineda või olen eraettevõtja?
Kui ilm soosib ja mõni mudel veel selleks ajaks lennuvõimeline on, siis pakiks isegi selle kaasa vast.
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Meil lubatakse varsti jääteed :) kui külma jatkub.
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Hetkel veel kolm suuremat lahtist kohta. Muu osa kannatab kärutada küll :D
User avatar
mcmatrix
Posts: 266
Joined: Wed May 09, 2007 17:01
Location: Peetri alevik / Harjumaa
Contact:

Post by mcmatrix »

Ei tea kas Kuivastu ja Virtsu jäätee ka valmib? Kui viimati teles jääteest räägiti siis oli olukord suht nutune.
Järgmine nädal on saarde asja, saaks Leedost mööda :)
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Leedost mööda :) :) ?? Ta ju lähikaudsed maad ka ära omandanud ,et pinnuks silmas olla silla ehitusel. Hiidlastele tõmbaks ta hea meelega vee peale. Aga me oleme ju lõpustega ja oskame ujuda :D Õnneks tehti sellele jäätee lõhkumisele lõpp. Enam ei lubata tal oma paatidega jää sees mõtetult ringi rallida. Teatud ajast kui jäätee tekkimise "oht" on. :)
User avatar
Andu
Posts: 323
Joined: Wed Jan 19, 2011 23:06
Location: Tallinn
Contact:

Post by Andu »

Nonii, Prosper, sa oled Hiidlane - miks peaks saare asemel hiiu valima? :D

Nagu ma aru saan, siis Hiiumaal on teisigi mudeli huvilisi ja seal oleks ehk mingi tegevus olemas :P.
User avatar
Kpe
Posts: 660
Joined: Thu Apr 02, 2009 15:16
Location: Tallinn

Post by Kpe »

Üleeile lendasin Prosperi platsist üle.... Kord täitsa majast ära - ainult tankiga pääseb vist ligi :D
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Kuule Kalle, kas Sa siis jalajälgi ei näinud :) :) Lumi kannab väga hästi aga autoga me päris platsi peale rallima ei lähe . Aga millal jälle tuled? Ma kirjutan lumele TERE KALLE :) :) Ja ma just olin arsti juures kui Sa maandusid. No kuidagi lippadi loppadi nagu võiduväljaku tuvi. Aga kas see oligi see uus kopter?

Meie Klubi sai 16 jaanuar kahe aastaseks. Eks me oleme ikka pingutanud selle aja jooksul . Aga Andu Sa ei peagi valima saare ja hiiu vahel, vaid tule külla ,ühine ja ole mõlema saarerahva suur fänn. Ootame toredaid sõpru ja teeme nii et neil lahe oleks. Meil on hea meel kui Sul on hea meel :)
User avatar
Kpe
Posts: 660
Joined: Thu Apr 02, 2009 15:16
Location: Tallinn

Post by Kpe »

200-300 jala pealt pole pisikesed jäljed näha :D . Kuigi, jah, platsi servas oli küll märgata kohta kus võiks piloot vahel seista :) .

Ja polnud see midagi nii lippadi loppadi. Puhusime maandumisplatsi puhtaks enne maandumist. Sealkandis on platsid lumised ikka :) .
Aga tule astu teinekord julgelt ligi! Keegi minema ei aja. Istusime seekord üle poole tunni maas.

Aga mööda jääd võiks ka ju sõita... :D
User avatar
Andu
Posts: 323
Joined: Wed Jan 19, 2011 23:06
Location: Tallinn
Contact:

Post by Andu »

Jess, ma ei ole enam üksi :D

Kpe - paneme kuupäevad paika?
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Muideks tänaseks/homseks pakutakse tugevat magnettormi. Ehk, et raadiohäiretest põhjustatud jamade vältimiseks on ehk mõistlikum täna mudeleid mitte torkida :lol:
User avatar
Andu
Posts: 323
Joined: Wed Jan 19, 2011 23:06
Location: Tallinn
Contact:

Post by Andu »

http://www.ilmajaam.ee/?id=390488

Juba homme avatakse.
Kas ma olen tõesti üksik üritaja?
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Ei :wink:
User avatar
mcmatrix
Posts: 266
Joined: Wed May 09, 2007 17:01
Location: Peetri alevik / Harjumaa
Contact:

Post by mcmatrix »

Kui otse jääteed pidi suurele saarele ei saa siis äkki läbi Hiiumaa :)
Teated:
*Täna avati liiklusele ka Hiiumaa ja Saaremaa vaheline 17 km pikkune jäätee Tärkmalt Triiki. Info telefonil 56 697 075
*Heltermaa-Rohuküla jäätee avatakse ametlikult laupäeval, teatab Hiiu Nädal.

Natuke kalkuleerima kas tuleb ka meeletu ring :)
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Nii ta peaks olema jah, et oleme ka nüüd mandriga püsiühenduses homsest. Tulge muidugi läbi Hiiumaa, sest ega iga aasta jääteed (26km) ei teki ju. Olen ise ka nüüd kodus. :)
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Käisin huvi pärast jääteed mööda mandril. Väga hea tee. Neli silda vaid. Ainuke probleem on see, et paljud ei loe seda kuidas tuleks liigelda sellel teel. Piki vahe on kõige olulisem ja kiirus. Paljud lihtsalt tiguvad mingi 30ga. Ja siis koguneb nende taha palju autosid, mille pikivahe ei ole 250m. Samuti tuleb arvestada sellega et tee suletakse 17.30 ja mandri pool otsas on järjekord umbes 30-40 minutit(täna oli). Teele lastakse umbes minutiliste vaheaegadega.
Praamid ka käivad :) kel huvi privaat teenuse vastu.
User avatar
Andu
Posts: 323
Joined: Wed Jan 19, 2011 23:06
Location: Tallinn
Contact:

Post by Andu »

Andu wrote:Laupäeval, Harkus, lendas üle üks "smoke on" helikopter, kui keegi seal olijatest veel mäletab.
Huvitav, kas oli sama isend?
http://www.postimees.ee/?id=388058
Sama isend koperdas täna ka paar korda üle Harku järve. Mõni teadja teab ehk öelda, kas oli siis sama või ei olnud. :P

prosper wrote: Käisin huvi pärast jääteed mööda mandril
Ja minu sõit jääbki vist ära, sest raadiost tuli erakorraline teade, mis väitis, et täna kell 16.30 pannakse tee kinni ja aitab.
Post Reply