:O Algaja Lennukit

Koht kus hea-ja-parem kraam leiab endale uue omaniku!
Post Reply
User avatar
pohjakas
Posts: 249
Joined: Fri Mar 16, 2012 9:09
Location: Tallinn

:O Algaja Lennukit

Post by pohjakas »

Soovin siis osta algajale lennukit,lennuk võiks olla lennuvalmis,või siis ilma vastuvõtjata. :wink: hind 60eur'i ligidale :wink:
Last edited by pohjakas on Wed Mar 28, 2012 7:44, edited 1 time in total.
User avatar
pohjakas
Posts: 249
Joined: Fri Mar 16, 2012 9:09
Location: Tallinn

2.võimalus

Post by pohjakas »

võib ka pakkuda ainult elektrisüsteemi,et saan ise vahust lennuki kokku vorpida. :wink: Elektrisüsteemil peaks siis jupid omavahel klappima ka :!:
User avatar
FPVmarko
Posts: 449
Joined: Tue Jul 12, 2011 2:42
Location: Võru _________ tel 5345I682
Contact:

Re: 2.võimalus

Post by FPVmarko »

pohjakas wrote:max hind umbes 50Eur'i
Hinnaklass tikub jah ise ehitamise poole kui normaalse suurusega asja tahad. Netis mustmiljon joonist mida vahuplaadist välja lõigata.
pohjakas wrote:Elektrisüsteemil peaks siis jupid omavahel klappima ka :!:
Pead rohkem infot andma :!:
Hea oleks link foorumi teemasse mille järgi masinat ehitad.
Et midagi pakkuda saaks oleks vaja lennuki kaalu ja mida tegema hakkab.
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

Kui aega ja tööruumi piiasvalt käes siis ehita aga.

Mina juba ikka kahetsen, et ei raatsinud 80Eur välja käia.
Olen lapsest saati neid ehitanud ja mis see väike plaaner siis teha pole...

No tegelikult on ajakulu iseehitades meeletu.
Neid töötunde pliiatsit närides ja kukalt sügades tuleb ikka kordi rohkem kui alguses arvad.
Kui ise teed siis tahad ikka hästi teha... ja kerget... ja siis tugevat ka veel... :lol:
Ja kui poole peal oled siis avastad, et oleksid võinud valmis asja osta...

Oleks juba palju lennutatud ja paigatud selle ajaga...

Aga kindlasti oleneb see siiski tingimustest ja pereseisust suuresti.
Iseehitamine sobib ilmselt väga hästi noortele kel pole veel perekohustusi ega muid majapidamismuresid. Siis tuleb ikka odavam küll +kogemused muidugi.
User avatar
Maikkel
Posts: 271
Joined: Fri Nov 05, 2010 18:20
Location: Tallinn

Post by Maikkel »

Ostmisega peab ka joppama, ise sain 80 euroga terve suure 2m tiivaulatusega trainer tyypi lennuki, uue elektroonikaga, ilma saatja systeemita.

Leti hind oli kyll k6vasti k6vasti suurem. Kuid nende odavatega tuleb arvestada, et parem osta endale hea tuub Epot k6rvale. Seda l2heb vaja, tihti k6vasti.

50 eurot langeb jah sinna, hulganisti parandamist vajava lennuki kategooriasse. K6ige suurem PLUSS sellejuures on. Et kui sa selle vastu puud sodiks s6idad. Siis ei nuta sa endal silmi peast v2lja. Ning parandamise k2igus, 6pid lennukit ka tundma, ning kui sa selle katki s6idad, siis oskad juba muretult selle ise lappida :)

Omast kogemusest, ilma targema abita, ise yksi omale esimest lennukit tegema hakata ilma eelneva kogemuseta. See ei pruugi h2sti l6ppeda.
DX6i>Vapor>Radian>Mustang>Apprentice>Blade Mqx
User avatar
ik
Posts: 478
Joined: Tue Jun 30, 2009 17:39
Location: Tartu
Contact:

Post by ik »

pane omale profiili asukoht ka - nii mõnelgi võib olla kapipeal midagi ,mis võiks peale väikest parandamist sobida,aga see on täpselt selline hinnaklass,et võin lennuki käest kätte üle anda,aga mingi pakkimise/saatmise peale ei tahaks mõelda.
P28A- FPV
User avatar
pohjakas
Posts: 249
Joined: Fri Mar 16, 2012 9:09
Location: Tallinn

Post by pohjakas »

nonii,nüüd tean,et ei vastatud väikse hinna tõttu,üritasin küll mõelda norm hinnda välja aga näe ei õnnestunud :) muudan hinna ära. Lennuki kohapealt siis niipalju,et kahjuks suurt ei ole kuhugile panna, seega jääb piir 1m ligidale. pean silmas siis 4 servoga lennukit.(millejärgi valitakse esitiibade servosid ja kuidas teisi.) ja küsimus veel selle kohta,et mis tähendab akudel 2s ja 3s? numbri tähendust tean või vähemalt arvan,et tean :shock: asukoht TALLINN nõmme!
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

"Esitiibade" (ja ka "tagumise osa") servosid valitakse ikka selle järgi, kui palju neil nende hoolde usaldatud juhtpinna liigutamiseks jõudu peab olema ;) See, mitut servot tiibadel kasutada sõltub juba maitsest ning konstruktsioonist. Põhimõtteliselt on "kallutajad" võimalik ühendada ühe servo taha, aga minu isiklik kogemus on näidanud, et sel juhul kipub link natuke rohkem lõtkuma, kui mulle meeldiks - samuti ei saa sellist ühendusviisi mugavalt "ühekaupa" trimmida (mehhaaniliselt võimalik, kuid puldist mugavam )

Akudest:
S/P näitab, mitu "purki" on pandud kas Seriali või Paraleeli Mida rohkem seerias, seda kõrgem pinge. Paraleel suurendab aku mahtuvust ja vähendab sisetakistust. "P" ei ole küll väga suurelt levinud, kuid teinekord tuleb ette, et näidatakse aku kohta 3S1P - ehk siis kolm purki jadas.

Lisaks - üsna varsti hakkaksid ka küsima, et mida tähendab "C" ;)
Tu tähendab aku mahutavusest tuletatud voolu (kus Ah-is on tunnid lihtsalt "ära unustatud" - 5000 mAh aku korral 1C == 5A ). Kasutatakse nii laadimise kui ka tööreziimi määratlemiseks. "Tavalist" LiPo akut näiteks sooovitatakse laadida max 1C. Töös võib ta aga välja anda *näiteks* 25C ja hetkeliselt 35C ( ehk siis 125 ja 175 amprit).

Khmmm, hetkel vähemalt mina ei tegele teadmiste ostu-müügi-vahetusega. Arvan, et sellele teemaliinile leidub paremaid kohti
:oops:
User avatar
pohjakas
Posts: 249
Joined: Fri Mar 16, 2012 9:09
Location: Tallinn

Post by pohjakas »

8) jälle 1 tükk puslet paigas
User avatar
Maikkel
Posts: 271
Joined: Fri Nov 05, 2010 18:20
Location: Tallinn

Post by Maikkel »

Kas sa inglise keelt oskad? Ma m6tlen enamat kui basic. Natuke tehnilisest jutust aru saada. Kui saad, siis ma tahaks yhe sticki siia teha l2hiaeg, kus on kohutaval hulgal algajale kokku pandud infot elektrisysteemi kohta. Mida k6ik need imelikud terminid t2hendavad jpm.

T6lkima ma veel ei viitsi hakata, seega eeldab keeleoskust.
DX6i>Vapor>Radian>Mustang>Apprentice>Blade Mqx
User avatar
pohjakas
Posts: 249
Joined: Fri Mar 16, 2012 9:09
Location: Tallinn

Post by pohjakas »

ma liigitaks siisgi ennast lihtsama ingliskeele teadjakas. kuid kuulates ingliskeelseid õpetusi,saan asjadest aru küll,iselugedes tuleb rohkem mõelda :wink:
User avatar
FPVmarko
Posts: 449
Joined: Tue Jul 12, 2011 2:42
Location: Võru _________ tel 5345I682
Contact:

Post by FPVmarko »

Maikkel wrote:ma tahaks yhe sticki siia teha l2hiaeg, kus on kohutaval hulgal algajale kokku pandud infot elektrisysteemi kohta.
Kiidan!
pohjakas wrote:ma liigitaks siisgi ennast lihtsama ingliskeele teadjakas. kuid kuulates ingliskeelseid õpetusi,saan asjadest aru küll,iselugedes tuleb rohkem mõelda :wink:
Siis soovitan vabal momendil ja burgeri kõrvale TV asemel Youtube sirvida. Eelkõige mis puutub RC katsetusi-õpetusi-ehitusi-ülevaateid. Nii võib õppida 1 kuuga rohkem praktilisi nippe kui oma tarkusega katsetades terve aastaga. Iga teema kohta leidub midagi: akud, esc, mootorid-propid, puldid, vahukate eri kereosade ehitamine jne. Aitab kindlasti palju elementaarset selgeks saada ja lihtsaid vigu vältida.
User avatar
pohjakas
Posts: 249
Joined: Fri Mar 16, 2012 9:09
Location: Tallinn

Post by pohjakas »

Ma suht Youtube's ja pistik'us elangi viimasel ajal. Pole vist olemas asja mille kohta pole Youtube's õpetust. :wink:
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Äkki ostad mõne väikese parkzone või hobbyzone lennuki, näiteks ultra micro champ? Pakutud summale natuke veel otsa ja ongi olemas. Sellel on 3 kanalit ja lendab väikese lennuki kohta vägagi stabiilselt, muidugi täiesti tuulevaikse ilmaga. Algul tahab natuke tüüride sättimist, aga muud pole vaja teha midagi. Kui heinamaal lennutad, siis ei kuku lennuk isegi puruks kuna kaalub umbes 40g. Ise tegin läbipaistva teibiga lennukil mõned kohad lisatugevduseks üle ja pidas vastu isegi matsule risti kruusateega. Katki ei läinud midagi ja keregi ei saanud kannatada. Muidugi puuotsa lennates on võimalik midagi ära lõhkuda, saba ja tagatiivad on päris õhukesest vahust. See lennuk ei vaja stardiks isegi siledat teed, viskad käest või läheb lendu auto katuselt. Kuna see on mu esimene rc lennuk, siis julgen väita, et algaja saab sellega väga hästi hakkama ja lannuk on stabiilne ning vastupidav. Algul arvasin, et ju ma selle kohe sodiks lendan, aga nüüdseks olen lennutanud juba 5 kuud ilma lõhkumata. Vähe kallimalt võid juba parema, 4 kanaliga väikese lennuki soetada. Nüüd olen juba lennutades niiöelda "käe soojaks" saanud ja järgmiseks julgeks juba suurema ning kallima lennuki osta.
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

ultra micro on minu arvamust mööda siiski küllalt kallis mänguasi, arvestades Tallinna ja selle ümrust on meil tuulevaikset ilma väga vähe ja kui see juhtub olema siis pole tihtipeale võimalik kohe lennutama tormata.

Vaadata võiks siiski midagi 0,8...2Meetrit tiiba.
Muidugi 2meetrit elektri-plaanerit mitte trainerit. :)

OT :)
Aga kas mingit simulaatorit oled proovinud?
Kas-või FMS.

Ise sain siit foorumist second hand 1Meetrise el.plaaneri vist mingi max.600 EEk. (no ei mäleta seda hinda)
Pult oli omal olemas.
Ja HK-st tellisin täielikult uue jõuallika komplekti mingi 45Eur koos postiga. (2 Lipo akut+ mootor +kiirusregulaator +klappiv props koos alu koonusega).
Lipo ja NiMh laadija oli ka olemas.

Usun, et midagi sobivat peaks siit foorumi "järelturult" see kevad Sullegi leiduma.
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

kui tahad ise ehitada siis tööta see teema läbi:
http://forum.pistik.com/viewtopic.php?t ... sc&start=0

See on minuarust üks väga positiivne näide algajast lennukiehitajast :)
Neid tuleb tal seal nagu laudu saekaatrist.

Vaja ainult vahuplaati (MaxPod või sarnast) + teibinuga.
ja
Vahuliimi. (Kui muidu ei leia siis loodan, et jätkub Sullegi veel minu pudelist mis Peetri käes :) )
Post Reply