FPV

Saatjad, vastuvõtjad, servod, elektroonika jms
cbjuss
Posts: 246
Joined: Sun Jan 20, 2008 17:43
Location: Õismäe

Post by cbjuss »

Proge viskab ennast käivitamise ajal kohe tagasi ja kaugemale ei saa aga eelmine versioon oli täiesti OK
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

Ega üks loll jõuab rohkem küsida kui......!Asi siis selline et hiina videosaatja http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 0_PAL.html) kõrbes ära,st. esiotsa läks kuumaks ja tiba aja pärast enam ei töötanud ja nii kaks tükki.Oskaks keegi soovitada kuskilt euroopa poest videosaatjat mis töötaks nende hiina vastuvõtjatega?
User avatar
FPVmarko
Posts: 449
Joined: Tue Jul 12, 2011 2:42
Location: Võru _________ tel 5345I682
Contact:

Post by FPVmarko »

primaat wrote:Vigadest ei tea midagi,igatahes mingid sinised ruudukesed jooksid müüda joont...
primaat wrote:kas keegi on seda kilide kopteri kontrollerit reaalselt ka lennuki peale pannud?
Ma tiia küll mida sa tunnet. Sulle nummer üts oles säänse asja mis tüütass kohe karbist võttes :)
Seega ainuke plaadike mis HK-st sobiks oleks vist see:
Image
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oard_.html
Siin saab lülititega hakkama. Kompuutermasinat polegi vaja.
Kopterite variante palju aga üks on ka lennukile (fixed wing). Stabiliseerimise omaduste kohta ei tea. Vast HK KK plaadile väga alla ei jää.

Minuteada aga ei aita need güro-plaadid kui lennuk maa poole kihutab ja nii mõneski muus ettearvamatus olukorras.

Kallim asi oleks maapinna järgi stabiliseerija mis on ka päästeingli eest:
Image
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... stem_.html
(logi HK-s sisse, muidu ei näe)

See FMS piloot on targem ja eelkõige lennukitele. Vana tehnoloogia aga toimib.
Päästab hullemast juhul kui peaks videopilt / saatja signaal kaduma või käed hetkeks krampi tõmbavad. Toob lennuki igast asendist levelisse tagasi ja hoiab. Ühest kanalist saab timmida stabiliseerimise/abi tugevust lennu ajal.
Failsafega vastuvõtjaga saab seada nii, et side katkemisel spiraalitab lennuk kenasti alla, kere võimalikult horisontaalis. Seega minimaalsed kahjustused.
Annab ka julguse igasugu manöövreid teha (ka FPV-ga) kartmata, et endal orientatsioon kaob.

Siin ka mingit juttu: http://forum.pistik.com/viewtopic.php?p=51908#51908
Hetkel mul pakkuda pole, võid ise tellida. Aga juuni lõpuks üks FMA abipiloot saabub, 52€ kellel huvi on.
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

Ei tiiä sa midägi Maa poole kihutamise vastu pole stabiliseerijat tegelikult vajagi,tahaks teda rohkem kaamerale ja miks mitte kaamerale ja lennukile selleks et oleks vähem vaja videotest välja lõigata.Olen neid siin kodukandis ikki vahest teinud aga siia üles panna ei sobi :oops: ,eriti kui vaadata Siimu videosid (teistele ma Siimu omasi muidugi ei näita ja siis vaatavad ka minu omasi suud ammuli :) ).......taoline stabiliseerija olemas aga ega ta keik-see etem ei ole ja ega see hindki seda ütleb,ei saa odavat ja head asja,valida tuleb vast ikka kas hea või odav.See uus kontroller sobiks küll vast prooviks,on sul ta olemas?
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

Kae,asi ikki naljast väga kaugel,miks ei usuta kui tõtt räägin,ma tõesti ei ole sinu videosid kellelegi omadele näidanud,muidu nad minu omasi enam ei vaata.
Ets
Posts: 70
Joined: Mon Oct 22, 2007 14:30
Location: Hiiumaa

Post by Ets »

Vali lendamiseks tuulevaikne ilm, trimmi lennuk lendama nii, et ei peaks kogu aeg kangidega võimlema, väldi otse päiksesse lendu ja oh imet varsti polegi midagi lõigata :wink:
Siimu videoid näitan alati kõigile rõõmuga, siis ehk tekib ka mõnes veel mitte lendavas inimeses lenduri pisik :)
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

Ehh,ei võimle ma kangidega midagist ja tuulevaikset ilma ka ikka vaadanud aga vastu päikest et ei lennutaks.............kuda see siis käib,lähed päripäeva ja kui lennuk juba liialt kaugel kas siis tagurpidi tagasi?
........ei oska ja kui oskaks siis mu plaanerikene seda ei võimalda :) .
User avatar
FPVmarko
Posts: 449
Joined: Tue Jul 12, 2011 2:42
Location: Võru _________ tel 5345I682
Contact:

Post by FPVmarko »

primaat wrote:See uus kontroller sobiks küll vast prooviks,on sul ta olemas?
Ei ole, kõik kuum kaup ostetakse ära :D

a... aga nüüd nädal tagasi on tulnud lausa uus kontroller KaKa2, ekraaniga ja puha. Ei polegi kompuuterit eriti vaja enam. Ei mul seda ka kohapeal pole. http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Board.html

Kõige parem-odavam oleks vist Sul hetkel olemasolev KK plaadike selgeks teha ja tööle ajada? Tütrest ei saanud asja? Ma ka paugupealt ei tiia avitada sest pole ise neid progenud. :D
primaat wrote:......ja üleüldse,eks ma püüa selles asjas tütre poole pöörduda,tema teab arvutitest ikka rohkem ja ma loodan et õpib ka programmeerima. :oops:.
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

.....no vaevalt et see asi toimib nimigi teisel juba selline imelik,kaka??? :lol:
User avatar
FPVmarko
Posts: 449
Joined: Tue Jul 12, 2011 2:42
Location: Võru _________ tel 5345I682
Contact:

Post by FPVmarko »

primaat wrote:.....no vaevalt et see asi toimib nimigi teisel juba selline imelik,kaka??? :lol:
No loodan, et tegid nalja. KaKat ära karda.
Asja nimi on KK board ehk Kapten Kuk kes selle nö leiutas ja massidesse tõi. :)
Nüüd tegu KK2 plaadiga millel gürode asemel mingid ime sensorid. Pidavat veel täpsem olema.
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

Ok ok,ära nüüd solvuma plaani hakata. :)
Post Reply