Viljandi Lennupiknik 2013

Teavita toimuvatest võistlustest ja kokkusaamistest ning treeningutest.

Moderators: Marek, mart63

User avatar
tulnuk
Posts: 539
Joined: Mon Aug 01, 2005 1:33
Location: tartu

Viljandi Lennupiknik 2013

Post by tulnuk »

Kõik mudelistid, kellel parajasti talveuni pooleli pole on oodatud 24. veebruaril Viljandi järvele taaskordsele Lennupiknikule.
Päevakava näeb ette, et alates 10.00 hakkavad saabuma lennukid ja külastajad ning kogu üritus kestab kuni 15.00, millele järgnevad äralennud.
Tulemas on ka L-39 ülelennud, riigilipuga langevarjurid jm lennundusüritusele kohane.

Kui kellelgi on kindel idee, mida ta rahvale näidata tahaks (a'la FPV või F3A kava vms), siis andku kindlasti eelnevalt teada, ning saate ära märgitud nii ürituse kavva, kui ka facebooki lehele.

Ehk siis andke mulle palun teada, kes oleks tulemas.

http://www.pilots.ee/2013/01/21/lennupi ... aril-2013/
http://www.facebook.com/events/31930063 ... 378175593/
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

keegi rakverest läheb sinna?
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Re: Viljandi Lennupiknik 2013

Post by cuprum »

Hmm, "pommitamist" nagu kavas ei paistnud... võtaks käde ja teeks siis mudeliga ;)
User avatar
tikka
Posts: 902
Joined: Wed Jan 31, 2007 13:33
Location: Rakvere

Post by tikka »

Kui keegi Tallinnas või Rakveres transpordi osas koopereeruda viitsib, võin olla osaline näiteks 1/12 skaala õhuvõitluse demos.

Talvise ilma suhtes olen muidugi kriitiline, kui temperatuur alla -5 läheb, siis ma väga lennutama ei tiku. :)
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

tikka wrote:Kui keegi Tallinnas või Rakveres transpordi osas koopereeruda viitsib, võin olla osaline näiteks 1/12 skaala õhuvõitluse demos.
Kusjuures, suht huvitav oleks teada, kuidas ja kui "ohtlike" demosid seal teha õnnestub - ehk siis, milline on reaalne ja planeeritud olukord/alajaotus.

Pärislennukite maandumise ajaks ilmselt lennurada puhtaks saab, samas, kui minule miskist ajast on jäänud mälestus suht rahva peakohal mudeldamisest, kuna piire/piirdeid ei olnud, ning lisaks oli veel ka tegu uisurajaga.

Ok, "vahutüki" pärast ma reaalselt ei põe. Kui keegi peaks ette jooksma, siis... ütleme, et kahjud ei ole letaalsed (tean, tean... mu avaldus ei ole poliitkorrektne, aga ma juba kirjutamise ajal häbenesin). Samas näiteks, kui peaks tulema suuremad/kiiremad/raskemad mudeleid, või hoopis tõepoolest paar 1/12 võitlejat, siis viimased üsnagi prisket ohutusala vajavad, kuhu rahvast isegi mitte "läbijooksuks" lasta ei tohiks.
User avatar
tikka
Posts: 902
Joined: Wed Jan 31, 2007 13:33
Location: Rakvere

Post by tikka »

cuprum wrote:Kusjuures, suht huvitav oleks teada, kuidas ja kui "ohtlike" demosid seal teha õnnestub - ehk siis, milline on reaalne ja planeeritud olukord/alajaotus.
Vot seda infot tahaks küll teada, ilma ei lähe kuskile.
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

sai seal kunagi käidud.....ohutusega on keeruline,inimesed jooksid üle raja suht suvaliselt ja raske oli korda luua.Ega seal oskagi väga prognoosida,mis toimub,kuna kõik sõltub väga ilmast - kui palju lund on,kuhu saab autodega ligi ja kuidas rada paikneb päris lennukite suhtes.Võiks ju minna küll :idea:
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Tavaliselt on ka osa publikust purjus, olen seal mitmel aastal käinud vaatamas. Isiklikult mina midagi suuremat kui Nine Eagles 125 seal lennutada ei julge :lol:
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
tulnuk
Posts: 539
Joined: Mon Aug 01, 2005 1:33
Location: tartu

Post by tulnuk »

Pean tunnistama, et ma pole eelmistel aastatel sinna kohale jõudnud - sestap pole antud üritusega ka eelnevat kogemust. Mind delegeeriti sel aastal asjaga tegelema, sest olen Lennuakadeemiast ja mudelismiga seotud.

Mudelite lennutamise koordieerimine pärislennundusega on kindlasti vaid läbirääkimiste küsimus ning kui kavas on ette nähtud, et nüüd näitab Tikka warbirdi või keegi teine Trexi, siis nii ongi ja sel ajal ükski päris lennuk vaevalt , et õhku või maha hakkab trügima.

Lisaks olen ise kogu ürituse vältel mudelistide juures, aitan rahvale hobi tutvustada ja vajadusel suhtlen "torniga", vältimaks ohtlikke olukordi.

Täpsustan siiski kõigi meelerahuks üle kuidas on mudelite õhuruumiga kavaväliste lendude jaoks, ning kuidas on plaanis rahva liikumist piirata.
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

tulnuk wrote: Lisaks olen ise kogu ürituse vältel mudelistide juures, aitan rahvale hobi tutvustada ja vajadusel suhtlen "torniga", vältimaks ohtlikke olukordi.
Otsekontakt "torniga" on sellistel üritustel hädavajalik. Aga, kui meile oma privaatset "ühendatud torni" pakutakse, siis see on ju suht suurepärane. Kui sellel "tornil" on veel ka nobedad lõuad, siis on ka järgmine mure murtud. Mina juba mõtlesin, et kas ilm on piisavalt soe, et t-särki kanda - kiri seljal: "Rääkimine segab keskendumist" ;)

tulnuk wrote: Täpsustan siiski kõigi meelerahuks üle kuidas on mudelite õhuruumiga kavaväliste lendude jaoks, ning kuidas on plaanis rahva liikumist piirata.
Kavavälised lennud pole vast probleem. Alati saab kavasse sisse kirjutada, et "lendavad erinevad mudelid".
Probleem on aga sellel platsil puhtuse ja korra hoidmine, mille kohal nad lendavad.
User avatar
tulnuk
Posts: 539
Joined: Mon Aug 01, 2005 1:33
Location: tartu

Post by tulnuk »

Sain natuke täpsustunud infot.
Mul saab olema walkie-talkie, mille abil saan teavitada ja teada, kas ja mis parajasti õhus on. Ning tolknen ise niiehknaa enamus aega mudelistide juures, seega peaks suhtlus päris lennundusega laabuma.

Lennurada on kasutusel vaid lennukite saabumisel/lahkumisel ning jooksukrossi ajal, muudel hetkedel on rada mudelite päralt.

Lisaks küsiti, et kas saab juba mingit täpsemat infot, mis mudeleid võiks näha, et saaks reklaamides välja hõigata?
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

ehk on tegu tobeda küsimusega,,aga kas seal mõni telk vms.? autodega ma usun sinna ei päese (kui ikk jääl toimub)st.juhul kui võetakse kaasa rohkem kui 1mudel vms.siis seda hange ei tahax valveta jätta.
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

ok,,auto liigub igaljuhul rakvere - viljandi vahet siis,keegi soowib peale ronida? 2vabakohta hetkel.
User avatar
tulnuk
Posts: 539
Joined: Mon Aug 01, 2005 1:33
Location: tartu

Post by tulnuk »

Nonii. Kes ütlevad praegu, et on tulemas?

Lisaks veel minu kontaktid:
ppkruuv (ät) gmail.com
58019586

Jään ootama
Pärtel
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Kui nii otse küsitakse, eks siis kordan, et küllalt suure tõenäosusega olen tulemas, ning vähemalt ping-pommitaja on kaasas. Tõenäoliselt pisut rohkemgi, kuid mis sellest lisakraamist üles läheb, see selgub kohapeal.
User avatar
titan
Posts: 981
Joined: Fri May 15, 2009 17:10
Contact:

Post by titan »

Ei välista osalemist.
Raptor X50/Airwolf/Mi-24 Hint/Agusta 109/AH-1 Cobra/T-28 Trojan
don`t fly faste then yours angel can fly!
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Täitsa võimalik,et tulen 8)
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Üritan samuti tulla. Transaga võiks siis koopereeruda. Kuno, äkki lükkab mõne suure ökopilli käima? :)
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Marek wrote: lükkab mõne suure ökopilli käima? :)
Elektribussi ;)

A tegelikult see tuletas meelde veel ühe küsimuse - kas kohapeal kuskilt 220V on võimalik saada akude laadimiseks, või keegi tuleb piisavalt priske 12V akuga, et sinna kari laadijaid külge lükata?
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Mul peaks üks umbes 30 Ah aku olema, väga priske pole aga midagi ikka. Mäletamist mööda on seal mingi elektritoide võimenduse jaoks alati olemas olnud.
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

peale kuldkala püüdmist on Viljandi järve jää täiesti käest ära - kui tuleb veel külma ka,siis ranna luures,seal kus tavaliselt oli pärislennukite rada,saab ainult linttraktori ja võimsa ATV ga sõita - muud liikurvahendid jäävad kinni.....
User avatar
Jorgan
Posts: 195
Joined: Fri Feb 11, 2011 14:58
Location: Viljandimaa

Post by Jorgan »

Jah. Järvel jääl umbes 15cm vett ja jää supp peal. Ma päris tahaks näha kuidas päris lennukid sinna maanduvad. RC lennukidega saab ehk Sammuli pool kuidagi maanduda. (Kummikud jalga)
Futaba 6J
ACME Pelicam
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Aga kui Viljandi ära jääb, siis võiks ju Tallinnas uhke lennuparaadi teha ;) Hommikul käiks Vabaduse väljakul ja hiljem, kui õhk hävitajatest puhas, siis võiks Piibele minna vmt? 8)
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

Marek wrote:Aga kui Viljandi ära jääb, siis võiks ju Tallinnas uhke lennuparaadi teha ;) Hommikul käiks Vabaduse väljakul ja hiljem, kui õhk hävitajatest puhas, siis võiks Piibele minna vmt? 8)

ok.kui tõesti peaks viljandi värk ära jääma siis ma usun et ma kobix ikk enne 12piibele(kui selle üless leian)
User avatar
tulnuk
Posts: 539
Joined: Mon Aug 01, 2005 1:33
Location: tartu

Post by tulnuk »

Hetkel on järv tõesti pehmeltöeldes supine. Kuid lähipäeviks (ilmateatest sõltuvalt) peaks lõplikult selgeks saama, kas/mis toimub.
220V on olemas, igaks juhuks võib keegi enda pikendusrulli kaasa võtta.
Proovin peagi siia panna ka plaani, mis selgitab, kuhu saate parkida ja kuhu mudelid välja panna.

Väga tore on näha nii aktiivset vastukaja - sestap ka suured tänud kõigile.
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Lugesin, et üritus jääb arvatavasti ära. Teeks siis äkki Tallinnas miskit uhkemat?
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

Ma loodan et toimub.nyyd m2rgitud alguseks 12:00.
User avatar
titan
Posts: 981
Joined: Fri May 15, 2009 17:10
Contact:

Post by titan »

Ilmajaam lubab külma taas, kummikutest ehk pääseme, ega mis olukorras jääkate on?
Raptor X50/Airwolf/Mi-24 Hint/Agusta 109/AH-1 Cobra/T-28 Trojan
don`t fly faste then yours angel can fly!
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

ega mis olukorras jääkate on?
kalameestest jäi maha täielik kuumaastik,ehk lobjakas,milles olid kohati poolemeetrised vaod (sisse sõidetud ATV ga) - kui keegi seal peale seda jama tasandamisega ei tegelenud,siis ei aita ka külm - ehk kummikuid pole küll vaja,aga kohati võib lihtsalt auku kukkuda.Kindlasti peaks keegi kohalik luurel käima,enne kui sinnapoole liikuda.Muidugi mudellennundus toimus sellest alast eemal,ehk rannaalast kaugemal oli jää OK.Aga selle kuumaastiku peale olen kindel,et ükski pärislennuk ei maandu.
User avatar
tulnuk
Posts: 539
Joined: Mon Aug 01, 2005 1:33
Location: tartu

Post by tulnuk »

Info otse korraldajatelt:

"Annan vaheinfot lennupikniku ettevalmistuste kohta. EEHL ja Viljandi lennuklubi ettevalmistustoimkond on kõrge motivatsiooniga, kuid tekkinud on tõsised takistused jäälennuvälja rajamiseks järvele. Jääolud on väga ebasobivad - järve jää paksus on küll ca 30 cm, kuid jää peal on 10-20 cm püdelat veesegust ning kohati läbikülmunud tugavate sagaratega ebatasane vee ja jää mass. Proovime keskmise kaaluga traktoriga sõtkuda vedela lumeseguse jäämassi läbi, et see saaks tasanduda ja läbi külmuda ning hiljem oleks seda võimalik lohistiga tasandada. Ilmaolud on soodsad külmumiseks. Kui selline plaan õnnestub, siis võib veel tekkida võimalus jäälennuvälja rajamiseks.

Meil on ka plaan B. Nimelt tänu Viljandi linnapea isiklikule eestkostele saime Viljandi suusaraja masinaga sõtkuda kinni lahtise lume Viljandi-Päri lennuväljal. Viljandi lennuvälja käiku andmine oleks vajalik sealsest angaarist lennukite kättesaamiseks ning plaani B järgi, kui ei õnnestu rada teha järvele, toimub lennupiknik Viljandi lennuväljal.

Plaani B puhul toimukski siis lennupiknik nii:

Kell 12.00 Eesti lipuga 2200 m kõrguselt langevarjurite hüppega Lennupikniku avamine Viljandi järve kohal. Sündmuste paik Bangalo juures. Väikelennukite ülelennud, mudelistide ja mootorvarjurite esinemised. Kell 13 kahe L-39 ülelend ja demoesinemine. Edasine lennutegevus jätkub Viljandi-Päri lennuväljal ning kõik huvilised on teretulnud. Praeguseks on soodsate ilmaolude korral andnud lubaduse Viljandisse lennata ka kaks soome erepilooti, neist üks väikelennuk, millel on suusad all.

Kokkuvõttes: info lennupikniku lõpliku korralduse kohta muutub pidevalt ja sõltub arengutest nii Viljandi järvele jäälennuvälja rajamisega ning ka Viljandi-Päri lennuväljale pressitud lumeraja (sisuliselt vabastiilis suusarada) läbikülmumise ja kristalliseerumisega. Kogu jooksev info on nähtaval www.pilots.ee ja Facebookis."
Last edited by tulnuk on Fri Feb 22, 2013 0:14, edited 1 time in total.
Post Reply