Harjumaa multikopteri lennutajad.

Tri, Quadro, Hexa, Octo, "Droonid" jne
Post Reply
S4ND3R
Posts: 100
Joined: Sat Mar 30, 2013 23:24
Location: Tallinn

Harjumaa multikopteri lennutajad.

Post by S4ND3R »

Tervist.

Mul on varsti juba pool aastat olnud guadkopter kk2 ajuga.
Siiani aga pole suutnud seadeid päris paika panna, et kopter stabiilselt lendaks.

Kas on Tallinnas või lähiümbruses spetsialiste kes kasutavad ise ka kk2 aju?
Ise olen alles rookie ja päris täpselt ei jaga neid seadeid :)
Heameelega tuleks koos oma quadiga ja näitaks asja ette.

Lähiaajal teen ehitusest teema ka.

Sander.
User avatar
pohjakas
Posts: 249
Joined: Fri Mar 16, 2012 9:09
Location: Tallinn

Post by pohjakas »

ma olen ka umbes sama palju KK2 aju kasutanud,ma vaatasin youtubest seadistamise videosid ja hankisin sealt mingid numbrid. kõik päris selge ei ole veel,et mis mida teeb,kui näppida tahan siis pean jälle videod läbi vaatama aga hetkel on nagu korras,või noh... ühesõnaga ma või oma seadistuse numbreid jagada äkki läheb paremaks .!? püüan varsti need siia postitada siis. mis sul täpsemalt muret teeb (kaldub ära või mis?)
ma sain parema self lvl punkti kätte quadi nats kaldus hoides aga ilmselt on see igal kopteril ja ajul erinev(avastasin selle ka ühest videost :!: )
aretaja
Posts: 280
Joined: Mon Sep 14, 2009 19:31

Post by aretaja »

See ebastabiilsus ei pruugi olla tingitud ainult Aju PID seadetest. Kopteri kere konstruktsioon mõjutab ka palju. Aju peab väga hästi olema vibratsioonist eraldatud. Propid peavad olema õige suurusega ja ideaalselt balansis. Regud peavad olema ka kiire reageerimis ajaga. Sellest ajust ei tasuks loota, et paned saatja käest ja koptrer istub ideaalselt ühes punktis. :)
S4ND3R
Posts: 100
Joined: Sat Mar 30, 2013 23:24
Location: Tallinn

Post by S4ND3R »

Ma olen ka juhendite järgi proovinud erinevaid variante aga hetkel on lood nii et tõuseb lendu küll aga kaldub taha paremale ära, nagu esc-d oleksid seadistamatta. Samas olen nad otse vastuvõtja taha pannes seadistanud. (Kuna läbi kk2 aju minul need piiksud on hoopis teist moodi kui videotes näidatakse.) Ja mootori käivituvad ilusti korraga.

Õhus masin kohapeal ei seisa kohe üldse, nagu Roll/pitch oleks paigast ära, kui aga suuremaks/väiksemaks panen läheb veel hullemaks.

Self leveliga pole üldse jõudnud mängida. Esiteks tahaks kopteri saada otse õhku tõusma.

Proovin hiljem video ka teha.

Aga numbrid oleks hea, mingi variantki proovimiseks :)
S4ND3R
Posts: 100
Joined: Sat Mar 30, 2013 23:24
Location: Tallinn

Post by S4ND3R »

aretaja wrote:See ebastabiilsus ei pruugi olla tingitud ainult Aju PID seadetest. Kopteri kere konstruktsioon mõjutab ka palju. Aju peab väga hästi olema vibratsioonist eraldatud. Propid peavad olema õige suurusega ja ideaalselt balansis. Regud peavad olema ka kiire reageerimis ajaga. Sellest ajust ei tasuks loota, et paned saatja käest ja koptrer istub ideaalselt ühes punktis. :)
Teen õhtupoole video, ei ootagi et ta ideaalselt paigal istub.
User avatar
pohjakas
Posts: 249
Joined: Fri Mar 16, 2012 9:09
Location: Tallinn

Post by pohjakas »

Pi editor:
Roll- 45/100/25/20
Pitch- 45/100/25/20
Yaw-60/30/30/10
---------------------------
Self lvl setings:
P gain-60
P limit-60
---------------------------
Stick Scalling:
Roll-30
Pitch-30
Yaw-60
Throtle-85
-----------------
(to viimane peaks see olema,et kui palju sa kontrolli võtad kopteri üle,väiksemate numbriteda liigutused uimasemad)

kui kaldub taha poole koguaeg siis võid proovida nii,et kui paned 0 punkti paika siis tõstad tagumist otsa nats kõrgemale, mul omal ka oli vaja(ma muidugi ei tea kas ta nüüd tänu sellele paigas on aga tundus,et läks paremaks.
muidugi võib ka asi esc´is olla.
S4ND3R
Posts: 100
Joined: Sat Mar 30, 2013 23:24
Location: Tallinn

Post by S4ND3R »

http://www.youtube.com/watch?v=Ei1Yryd2I00

Sel hetkel ajasin kangide tundlikuse ka natuke paigast ära. Aga muidu on seis suht sama. Ennem kaldus vaid lihtsalt taha paremale ja ujus meeletult ringi. Isegi normaalsest on asi ju kaugel :)

Any ideas?

Kopteri andmed:
1000kv mootorid
ESC F-30A
aju KK2.0
aku 3s 2800mah
propid 9x6 APC

Pult
Turnigy 9x

Pohjakas seadeid ei ole veel proovinud, aga mul olid muidu suht sarnased.
User avatar
Scoop
Posts: 589
Joined: Fri Mar 16, 2012 23:13
Location: Tartu

Post by Scoop »

Midagi on Sul väga paigast ära seal, kaks mootorit diagonaalis jäävad instant seisma ju. Kui kõik on OK, siis kõik mootorid käivituvad ja jäävad seisma samal hetkel. Kas oled ESC'e programmeerinud? Kalibreerinud? Ega nendel miski brake setting peal pole? Laagrid kehvad ja poob kinni?

Edit: Vaatasin uuesti, tundub ikka ESC teema olevat..
Täpne 3D skanneerimine, võta ühendust.
S4ND3R
Posts: 100
Joined: Sat Mar 30, 2013 23:24
Location: Tallinn

Post by S4ND3R »

Scoop wrote:Midagi on Sul väga paigast ära seal, kaks mootorit diagonaalis jäävad instant seisma ju. Kui kõik on OK, siis kõik mootorid käivituvad ja jäävad seisma samal hetkel. Kas oled ESC'e programmeerinud? Kalibreerinud? Ega nendel miski brake setting peal pole? Laagrid kehvad ja poob kinni?

Edit: Vaatasin uuesti, tundub ikka ESC teema olevat..
Olen ESC si mitu korda kalibreerinud. Algul üritasin läbi KK2 seda teha, aga netis oli seal mingitest kahest piiksust juttu jne. Mul aga piiksus plaat hoopis teist moodi. Hiljem panin Esc-d otse vastuvõtja külge ja siis tegin nii selle kalibreerimise. Peale seda hakkasid nagu mootorid korraga tööle ja tundus nagu sellega korras.
Kas on ka võimalus, et need ESC-del kalibreering ise maha jookseb? Sest nagu vahepeal on ok aga siis läheb jälle kopter hulluks :)
User avatar
pohjakas
Posts: 249
Joined: Fri Mar 16, 2012 9:09
Location: Tallinn

Post by pohjakas »

esiteks ütleks,et nutikas raam alustamiseks :)
asjast-kas sa umbes meetri kõrgusel oled proovinud,mulle isiklikult tundub oma kopteriga,et madalamal käitubgi kuidagi kehvemini.
mulle tundub,et kangid liiga tundlikud ka(ma keerasin esimestel lendudel ikka päris uimaseks kangid)
ma pole mõnda aega ilma self lvl´itta hõljunud,eile proovisin ka ja pilt paistis üsna sarnane :)
User avatar
Scoop
Posts: 589
Joined: Fri Mar 16, 2012 23:13
Location: Tartu

Post by Scoop »

Kas Sul ESC'id programming cardi abil ka paika seatud?
Täpne 3D skanneerimine, võta ühendust.
S4ND3R
Posts: 100
Joined: Sat Mar 30, 2013 23:24
Location: Tallinn

Post by S4ND3R »

Scoop wrote:Kas Sul ESC'id programming cardi abil ka paika seatud?
Kaarti kahjuks mul veel ei ole :(
aretaja
Posts: 280
Joined: Mon Sep 14, 2009 19:31

Post by aretaja »

Siin on sul miskit tõesti väga paigast ära :) Kas aju peal olev nool on ikka lennusuunas ja õige konfiguratsioon valitud( kas siis + või x)? Kas kopterit käes hoides ja kallutades reageerib ikka õeti, et ei korrigeeri valele poole, vms?
S4ND3R
Posts: 100
Joined: Sat Mar 30, 2013 23:24
Location: Tallinn

Post by S4ND3R »

Nii mässasin nüüd mitu tundi nende Esc-de programeerimisega. Lugesin manuali ja kuulasin piiksusi ja siis vaatasin videosi.

Kokkuvõttes tuligi välja, et olin valed piiksude ajal throttle nuppu alla vajutand. Taastasin tehase seaded ja siis calibreerisin throttle uuesti ära. Nüüd käivituvad korraga ja jäävad korraga seisma ka.

Ujumine ikka alles, selle lahenduseks kirjutas mulle postkasti üks hea foorumlane qwerty009, kellega lähipäevil lepin midagi kokku ja siis vaatab juba edasi :)

Sander.
qwerty009
Posts: 154
Joined: Tue Jul 17, 2012 11:48
Location: Tallinn

Post by qwerty009 »

Sai kopterit eile näpitud ning algul ei suutnud asi mingil põhjusel tõesti nurka hoida. Kaldus pidevalt kuskile küljele ära ning tahtis pidevat kangidest korrigeerimist, et paigal püsida. PID'e muutmine ei andnud mingit tulemust ning self leveli aktiveerimine ei mõjutanud kopteri käitumist samuti. Mootorid käivitusid/peatusid samuti ebaühtlaselt sarnaselt videole.
Sai siis aju soft 1.2 pealt 1.5 peale uuendatud ning ESC'd SimonK softiga ära flashitud ning kuigi jõudsin ainult korraks proovida peale seda hakkas self level ilusti tööle ning mootorid käivituvad peatuvad ka ühel ajal.
S4ND3R oskab ehk asja täpsemalt kommenteerida, kui on jõudnud proovida.
User avatar
Scoop
Posts: 589
Joined: Fri Mar 16, 2012 23:13
Location: Tartu

Post by Scoop »

Tore näha, et leidsin aega aidata, qwerty009. Kui aasta lõpus peaks olema "Aasta abistaja" valimised, siis saad ilmselt nii mõnegi hääle :D

Võiks siis juba lisakategooriad ka olla, nt:

"Aasta uustulnuk"
"Aasta crash"
"Aasta parim video"
"Aasta mudel"

jne.

Kuidas on, Sander? Said lendu?
Täpne 3D skanneerimine, võta ühendust.
S4ND3R
Posts: 100
Joined: Sat Mar 30, 2013 23:24
Location: Tallinn

Post by S4ND3R »

Tere,

Qwerty009 uuendas mul KK2 softi ära ja seadistas ESC-d ära ja andis palju kasulikke näpunäiteid mida meeles pidada :) peale tema juurest ära tulemist paranes asi umbes 100 korda :D hetkel kiskusin kopteri laiali, kuna valmimas on vineerist raam :) peale seda võib videot ka oodata :)

Igal juhul minu poolt hääl talle :)

Sander.
User avatar
ArdiK
Posts: 190
Joined: Sun Mar 06, 2011 21:48

Post by ArdiK »

kes endale selle kontrolleri soetab siis soovitan kohe 1.5 soft peale lasta...vahe on ikka väga suur ja seda just algajale, kuna self-leveling toimib uskumatult hästi ja aitab ilma suuremate kaotusteta põhilised manöövrid selgeks õppida.
striker
Posts: 105
Joined: Sat Feb 05, 2011 0:30
Location: Viimsi

Post by striker »

ArdiK wrote:kes endale selle kontrolleri soetab siis soovitan kohe 1.5 soft peale lasta...vahe on ikka väga suur ja seda just algajale, kuna self-leveling toimib uskumatult hästi ja aitab ilma suuremate kaotusteta põhilised manöövrid selgeks õppida.
Mis moodi see self-leveling töötab siis, et sellest kasu on?
See, et maas ära kalibreerid kopteri ei tähenda, et ta õhust samas asendis ennast hoides kohapeal on ju?
S4ND3R
Posts: 100
Joined: Sat Mar 30, 2013 23:24
Location: Tallinn

Post by S4ND3R »

Minu poolt sama soovitus, ennem seda kui qwerty009 mu softi uuendas oli see self level suht niru (kopter reaalselt lendas minema :)), nüüd hoopis teine asi. Ennem oli (1.2).

Ja need PI settingud samamoodi. 1.2 softiga ma ei saanudgi neid korralikult paika aga nüüd 1.5-ga defaultiga kopter juba rahuldav.

Self-lvlist sain ma niipalju aru, et see hoiab kopterit loodis. Nii et alguses on see mõtekas koguaeg peal hoida.
qwerty009
Posts: 154
Joined: Tue Jul 17, 2012 11:48
Location: Tallinn

Post by qwerty009 »

KK2'le on muide ka selline 3'da osapoole tehtud soft: http://hefnycopter.net/index.php?option ... Itemid=101
Pole küll ise proovinud, kuid keegi võiks ära katsetada ning teada anda kuidas on.

Self-level hoiab kopteri loodis, st kui lükkad näiteks kangi edasi (kopter kaldub ettepoole ning hakkab liikuma), siis peale kangi lahtilaskmist läheb kopter uuesti ise loodi tagasi. See ei tähenda muidugi seda, et ta inertsiga edasi ei liiguks, või, et tuul teda kuskile suunda ära ei puhuks (st see ei ole position hold).
S4ND3R
Posts: 100
Joined: Sat Mar 30, 2013 23:24
Location: Tallinn

Post by S4ND3R »

qwerty009 seadistustega ja mobla külge teibitud.
Muideks ühel motol mähis natuke katki.
http://www.youtube.com/watch?v=2LB085i5EJg
Video tuli kogematta tagurpidi aga youtube lasi natuke näppida :)
User avatar
Scoop
Posts: 589
Joined: Fri Mar 16, 2012 23:13
Location: Tartu

Post by Scoop »

Väga lahe. Hea, et vibra sees ei ole :D Oled midagi tasakaalustanud ka?
Täpne 3D skanneerimine, võta ühendust.
User avatar
ufo
Posts: 1239
Joined: Mon Jan 03, 2011 19:23
Location: Eesti
Contact:

Post by ufo »

Vibral pole viga jah :lol:
Ma arvasin enne vido vaatamist, et pean monitori ringi pöörama, et videot näha :lol:
Eco Expert -
Eco Mini expert
FSR 3.5cc (Nitro)
Eco team
Eco mini team
S4ND3R
Posts: 100
Joined: Sat Mar 30, 2013 23:24
Location: Tallinn

Post by S4ND3R »

Vibra põhjuseks arvan seda ühte katkist mootorit ja teibiga kinnitatud moblat :D

FPVmarkol hetkel õiged mootorid otsas. Kui saan uue siis mõtlen tasakaalustamise peale :D

Väga huvitav, et kõrgemal õhus on nagu palju lihtsam lennata kui maa ligidal :) Eks ta ole algaja teema kindlasti :D
qwerty009 rääkis throttle curvest mulle, aga pole julgenud veel näppima hakata :D
Post Reply