O: FPV asju

Koht kus hea-ja-parem kraam leiab endale uue omaniku!
Post Reply
erx
Posts: 45
Joined: Mon May 20, 2013 21:53

O: FPV asju

Post by erx »

Saatjat ja vastuvõtjat(1.2 või 5.8 ghz, mida võimsam, seda parem) ja muud nodi võib pakkuda.
MPX-M
Posts: 67
Joined: Mon Apr 09, 2007 21:51
Location: Tallinn

Post by MPX-M »

on pakkuda 2,4 GHz TX ja RX antennid

Antenna 3dBi for 2.4GHz transmitters and receivers.

SMA male connector

Frequency: 2400 MHz

Weight: 9 grams

Dimensions: 106 x 9 mm

[/img]

2.4GHz 8dBi Patch receiver antenna

SMA male connector

Horizontal beam width: 75º
vertical: 65º

Frequency: 2400 MHz

Weight: 180 grams

Dimensions: 114 x 114 x 23 mm


[/img]
erx
Posts: 45
Joined: Mon May 20, 2013 21:53

Post by erx »

saada pildid mailile, erx ät neti punkt ee
User avatar
FPVmarko
Posts: 449
Joined: Tue Jul 12, 2011 2:42
Location: Võru _________ tel 5345I682
Contact:

Re: O: FPV asju

Post by FPVmarko »

Kui pult 2.4g siis video jaoks vali heaga teine sagedus.

"mida võimsam saatja, seda parem" ei tasu põhimõtteks võtta. Igal asjal on kuldne keskmine. Maailmas kõige levinuma ehk 5.8g puhul on see 200 või 400. Võimsam milliwatipritsija tarbib rohkem voolu, maksab enam, kuumutab, lämmatab rohkem RC side, jms. Poole võimsam saatja ei anna kahjuks juurde poole rohkem distantsi, tegelikkuses vaid 25-50%.

5.8g puhul on kuldne keskmine just 200-ne kuna enda ümber kena ~1km. Kui kauglend on eesmärk siis parem vaja niivõinaa panustada maapealsesse suundantenni. Niimodi jääb 5.8G 200-se saatjaga vabalt 5km mängumaa ühes suunas.

Niipalju kui ma kuulnud olen - paljas võimsus ei taga veel kvaliteeti ega kaugust. Vaid numbrite järgi ei tasu võrrelda eri süsteeme. Kaasaegne 200-ne 5.8g komplekt võib paremat pilti edastada kui vanema põlvkonna 1000-ne 1.2g või 2.4g.

FPV on lai teema aga kogu maailma tarkus on tänapäeval netis ja youtuubis, soovitan lugeda ja vaadata ;)
erx
Posts: 45
Joined: Mon May 20, 2013 21:53

Post by erx »

2.4 antennide vastu tunnen puldi ja vastuvõtja jaoks huvi hoopis, fpv puhul kaldun siiski nüüd 1.2ghz poole, sest levi on niivõrd parem võrreldes 5.8'ga, lowpass filtriga saab igasugused 2.4 segamised ka elimineerida, elementaarne kodutöö on tehtud tegelikult juba küll. saatja võimsus jääbki ideaalis 500mw ja 1w vahele minu jaoks.
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

erx wrote: fpv puhul kaldun siiski nüüd 1.2ghz poole, sest levi on niivõrd parem võrreldes 5.8'ga,
... ja mille esimene harmooniline ülesse oleks ?!?

erx wrote: saatja võimsus jääbki ideaalis 500mw ja 1w vahele minu jaoks.
Sõltub muidugi, mida ja kuidas Sa teha kavatsed, aga selliste võimsustega on suht tõenäoline kellelegi "varba peale astuda".

Tõepoolest, soovitaksin Sul jääda väiksema laengu ja täpsema tulistamise juurde - ehk siis lisada ostunimekirja suundantenn ja tracker.

PS. Kisub vist OT müügi teemas?
erx
Posts: 45
Joined: Mon May 20, 2013 21:53

Post by erx »

kas 1.2-1.3ghz on meil kasutuses millekski, et tekib kohe oht midagi segama hakata? minumeelest oli suht tühi see alal seal tabelis, aga ma pole seda päris jupp aega vaadanud ka...tegelikult ei ole see asi nii hull midagi, mul on käsiraadiojaam ka 5w ja pole kellelegi ette jäänud...
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Ma väga vabandan, aga see kõlab umbes nagu et - olen siiani juutäis peaga ringi sõitnud, aga kedagi pole ju alla ajanud ... " Veelkord vabandan
http://forum.pistik.com/viewtopic.php?t ... +sagedused
erx
Posts: 45
Joined: Mon May 20, 2013 21:53

Post by erx »

ei, see on tore kui teema pidevalt tipus seisab, mulle lausa mõned pakkumised tehnikale tulnud juba - seega kõik on korras :)
erx
Posts: 45
Joined: Mon May 20, 2013 21:53

Post by erx »

tx/rx ja antennid leitud, võib pakkuda veel ekraane, osd, kaameraid jne. mõnda aega.
remy
Posts: 18
Joined: Mon Apr 08, 2013 16:10
Location: Tallinn

Post by remy »

Erx räägi mis vidinad soetasid?

http://www.ebay.com/itm/1x-5-8ghz-Audio ... 1c34d8c918 - selline komplekt kannatab üldse kriitikat?
erx
Posts: 45
Joined: Mon May 20, 2013 21:53

Post by erx »

järgi käin ja ära toon, siis räägin, aga 1.2ghz peale ikkagi läksin.

noh, loe ülevalt teemat ja kliki linke, eks ta millekski ikka kõlbab
User avatar
priitom
Posts: 458
Joined: Sun Jan 16, 2011 22:07
Location: Viljandi

Post by priitom »

ussimuna wrote:Ma väga vabandan, aga see kõlab umbes nagu et - olen siiani juutäis peaga ringi sõitnud, aga kedagi pole ju alla ajanud ... " Veelkord vabandan
http://forum.pistik.com/viewtopic.php?t ... +sagedused
Väike "like" :lol: (Y)
Psychology is my med´s
remy
Posts: 18
Joined: Mon Apr 08, 2013 16:10
Location: Tallinn

Post by remy »

Õnneks on olemas liik inimesi kes alati midagi asjalikku ja vajalikku postitusse lisavad, a'la "ussimune" ja "priitom".

Mõni asjatunjda võiks kommenteerida aga minu lingil pakutavat TX/RX sisteemi. Et kui see soetada ja plaan lennata vaid ~1000m raadiuses siis kas sellest piisab hea pildi jaoks või mitte.
qwerty009
Posts: 154
Joined: Tue Jul 17, 2012 11:48
Location: Tallinn

Post by qwerty009 »

Kas tahad kasutada videoprille või LCD ekraani? Prillide puhul (näit fatshark) oleks mõistlikum integreeritud vastuvõtja.
Korralike antennidega peaks 1km ulatuses (mõistagi otsenähtavuse puhul) saama häiretevaba pildi kätte küll. 5.8Ghz puhul mõjutab pildi kvaliteeti ka õhuniiskus - mida suurem seda väiksem levi.
Nende hiina noname toodete puhul võiks võimalusel foorumitest asja kvaliteedi kohta veits uurida (kui on mingi nimi või mudeli nr võtta).
erx
Posts: 45
Joined: Mon May 20, 2013 21:53

Post by erx »

minule võib veel pakkuda korralikku kerget kaamerat ja osd'd, muu olemas kõik.
qwerty009
Posts: 154
Joined: Tue Jul 17, 2012 11:48
Location: Tallinn

Post by qwerty009 »

erx wrote:minule võib veel pakkuda korralikku kerget kaamerat ja osd'd, muu olemas kõik.
Mis aju kasutad? Megapirate/Arducopter softiga ajudele on näiteks hea odav MinimOSD mis saab oma info mavlingi kaudu ajust.
remy
Posts: 18
Joined: Mon Apr 08, 2013 16:10
Location: Tallinn

Post by remy »

Niipalju kui tean siis erx tahab megapiratega criuse AIO kontrolleriga quadile selle fpv ehitada. Mina aga esialgu plaanin mitte prille vaid ekraani pealt hakata vidot vaatama.
indur
Posts: 44
Joined: Sat Apr 06, 2013 16:59
Location: Harjumaa

Post by indur »

qwerty009 wrote:
erx wrote:minule võib veel pakkuda korralikku kerget kaamerat ja osd'd, muu olemas kõik.
Mis aju kasutad? Megapirate/Arducopter softiga ajudele on näiteks hea odav MinimOSD mis saab oma info mavlingi kaudu ajust.
Käib see MinimOSD ka Multiwiiga kokku.
Post Reply