Aprill 2014

Teavita toimuvatest võistlustest ja kokkusaamistest ning treeningutest.

Moderators: Marek, mart63

User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

Olen lennutamas rakvere lennuväljal 13:30
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Post by Bluesmell »

Ma käisin ka täna lendamas... Suht ebaharilik publik oli :)

Image
Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Siis nagu mees teiselt planeedilt kui 20 sajandit tagasi ajas läksid :) Pildi järgi ei oska muud pakkuda kui ,et kas filmisid püramiidide ehitust ülevalt või :) ?
User avatar
Stayazz
Posts: 379
Joined: Mon May 09, 2011 10:02
Location: Tallinn

Post by Stayazz »

Paar pilte minust ka...

https://www.dropbox.com/sh/75y3ukfueikjpxz/V-QWFtF7IJ

Laupaeval, Tartu Maantee platsil. Naine jalutas beebiga kärus, mina lendasin.
MIKADO LOGO 550SX (VBar Neo)
MIKADO LOGO 600SX (VBar Neo)
MIKADO LOGO 700VTX (VBar Neo)
VBar Control
________________________________
Team MasterCard
wing
Posts: 11
Joined: Sun Feb 12, 2012 12:44

Post by wing »

kuulge, valgustage algajat, mis reeglid need seal kollasel siis kehtivad? (eeldane et kollane= see lennutamisplats kuskil hüüru? kandis)

plaanin ka mingiaeg sealt läbi astuda, viiks enne kurssi ennast
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

Tere jälle..plaanime (kui ilm muidugi lubab) pisi lennutamist rakveres.(lennuväljal)19aprill..kell 14:00 .kohale lubas ka tulla riho.jagame klepse neile kellel need veel puuduvad.
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Laupaeval, Tartu Maantee platsil. Naine jalutas beebiga kärus, mina lendasin.
Mudelisti beebile on kopteri põrin nagu unelaul :)
User avatar
Stayazz
Posts: 379
Joined: Mon May 09, 2011 10:02
Location: Tallinn

Post by Stayazz »

prosper wrote:Mudelisti beebile on kopteri põrin nagu unelaul :)
Täpselt nii, Aitäh! :)
MIKADO LOGO 550SX (VBar Neo)
MIKADO LOGO 600SX (VBar Neo)
MIKADO LOGO 700VTX (VBar Neo)
VBar Control
________________________________
Team MasterCard
User avatar
tikka
Posts: 902
Joined: Wed Jan 31, 2007 13:33
Location: Rakvere

Post by tikka »

kyylik wrote:Tere jälle..plaanime (kui ilm muidugi lubab) pisi lennutamist rakveres.(lennuväljal)19aprill..kell 14:00
Soodsate ilmastikuolude korral püüan ka kohal olla.
User avatar
särts
Posts: 679
Joined: Sat Nov 08, 2008 14:26

Rakvere

Post by särts »

Sama siin.
User avatar
nemo
Posts: 157
Joined: Sun Sep 30, 2012 19:04
Location: Siin ja seal
Contact:

Post by nemo »

kyylik wrote:Tere jälle..plaanime (kui ilm muidugi lubab) pisi lennutamist rakveres.(lennuväljal)19aprill..kell 14:00 .kohale lubas ka tulla riho.jagame klepse neile kellel need veel puuduvad.
Mul tulek väga lahtine hetkel, enne reedet ei tea otsustada
The ground is the limit not the sky
  • Eachine Racer 250
  • KingKongSmart100
  • Fox EPO Glider 2.32m
  • Taranis ja FrSky kampott
  • 1/10 SCT
  • Camera: Runcam 2
Võsalendur
User avatar
nemo
Posts: 157
Joined: Sun Sep 30, 2012 19:04
Location: Siin ja seal
Contact:

Post by nemo »

Täna peale tööd sai üle pika aja jälle Fox out of Box tehtud, lasin tühjaks 3 akut.
Kõik tore ja lahe, aga häirib mind FrSky vaikiv telemeetria vario suhtes. Peab hakkama ikka piiluma miskit pinisevat või lausa rääkivat lisa. Sain nimelt ühte termikasse kuidagi kobaga sisse, aga kaugus oli minust üpris kena ja jõle ebamugav on kahte asja korraga jälgida, et aru saada tõusu tugevuses. Termikast välja lend oli silmaga aru saadav, aga seal püsimise ja tiirutamise ajal tundus silmale kõrgus pikalt püsiv, samas vario näit telemeetrial näitas kerget tõusu. Pilgu ekraanile keerasin, siis kippusin juba liiga välja lendama.
Nüüd veel vaja Fox'il korra mootor maha katkuda ja kinnituse vahele seib panna, veab liiga nina üles ära ja kiire kõrguse korjamine näeb elevaatoriga kompenseerides välja nagu purjus pardi õhkutõus - horisont kipub silme ees õõtsuma üles-alla
The ground is the limit not the sky
  • Eachine Racer 250
  • KingKongSmart100
  • Fox EPO Glider 2.32m
  • Taranis ja FrSky kampott
  • 1/10 SCT
  • Camera: Runcam 2
Võsalendur
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Post by Bluesmell »

prosper wrote:Siis nagu mees teiselt planeedilt kui 20 sajandit tagasi ajas läksid :) Pildi järgi ei oska muud pakkuda kui ,et kas filmisid püramiidide ehitust ülevalt või :) ?
Ajajärk on suht õige. Mingi pisike seriaalike tuleb aastalõpus telekasse ehk...
http://www.imdb.com/title/tt3416922/?ref_=nm_flmg_cam_1
Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

Kasutasime kh head ilma pisi lennutamiseks.vähemalt sain laupäevaks lennuki lendama,maandusin eelminekord teliku kõveraks.

Image


saime ka klepsud kätte! hetkel jõudnud neid jagada aind 3piloodile.
ja muidugi suured suured tänud rihole,kelle abiga need sai tehtud.

Image
wing
Posts: 11
Joined: Sun Feb 12, 2012 12:44

Post by wing »

wing wrote:kuulge, valgustage algajat, mis reeglid need seal kollasel siis kehtivad? (eeldane et kollane= see lennutamisplats kuskil hüüru? kandis)

plaanin ka mingiaeg sealt läbi astuda, viiks enne kurssi ennast
nonii, keegi miskit ei ütle, rules are, there are no rules? :) Tulen sinna ja teen mis tahan? :P
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

Reeglid kõikjal samad.lenda platsil.taga ohutus! Ning kasuta rada selleks ettenähtud eesmärgil + püsi m pakun alla 60m .ning kui õhus mitu lennukit siis rajale astudes veendu et teised teaks seda.m olen hüüdnud tavaliselt.aitab vältida pihta saamist mõne teise maanduva lennukiga.ja sodi korjad kaasa,pärast suvel tungib prop nt läbi plätu.
Last edited by kyylik on Thu Apr 17, 2014 10:56, edited 1 time in total.
User avatar
Kpe
Posts: 660
Joined: Thu Apr 02, 2009 15:16
Location: Tallinn

Post by Kpe »

wing wrote:
wing wrote:kuulge, valgustage algajat, mis reeglid need seal kollasel siis kehtivad? (eeldane et kollane= see lennutamisplats kuskil hüüru? kandis)

plaanin ka mingiaeg sealt läbi astuda, viiks enne kurssi ennast
nonii, keegi miskit ei ütle, rules are, there are no rules? :) Tulen sinna ja teen mis tahan? :P
http://www.mudellend.eu/ohutus

Vajalik ainult lugemis ja mõistmisoskus..
wing
Posts: 11
Joined: Sun Feb 12, 2012 12:44

Post by wing »

Kpe wrote: http://www.mudellend.eu/ohutus

Vajalik ainult lugemis ja mõistmisoskus..
lõpuks ometi, tänud! :)



samas, lugedes....oma 2,4GHz saatja/vastuvõtjaga ma ei tohigi lennata? :)
User avatar
tikka
Posts: 902
Joined: Wed Jan 31, 2007 13:33
Location: Rakvere

Post by tikka »

kyylik wrote:Kasutasime kh head ilma pisi lennutamiseks.vähemalt sain laupäevaks lennuki lendama,maandusin eelminekord teliku kõveraks.
Mul on plaanis minna homme lõuna paiku lennuväljale talveunest ärkamise lende tegema.
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

wing wrote:
samas, lugedes....oma 2,4GHz saatja/vastuvõtjaga ma ei tohigi lennata? :)
See sagedusala tänaseks kooskõlastatud, aeg oleks neid reegleid ajakohastada juba.
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
Erki.K
Posts: 274
Joined: Sat Feb 15, 2014 1:03
Location: Saare mk

Post by Erki.K »

Mul selline saatja veel kasutuses mis töötab 27MHz peal.
User avatar
ulmeKulgur
Posts: 278
Joined: Fri Oct 02, 2009 21:12

Post by ulmeKulgur »

Uih. Sellel alal oli vanasti jube palju häireid laste mänguasjadest ja rekkajuhid võivad lällari hooletul häälestamisel sulle sisse sõita oma jutuga. Lisaks võib see sagedus ilmaoludest tulenevalt minna ülilevisse, mispuhul võib keegi tegusam Aafrika raadiamatöör kogemata su mudeli kaapredada. :P

(ainult teoorias muidugi)

Ise olen muidugi kah "tagurlane", 35 MHz FM peal, ei ole ülespoole ära kolinud, kuna FM ei eelda niivõrd ranget otsenähtavust, levib päris kaugele ja minu vana pult on ikka veel töökorras.

2.4 peal on muidugi häid asju, palju riistvara vist DSSS (direct sequence spread spectrum) mistõttu ühesageduslik kitsa sagedusribaga häire neid oluliselt ei häiri.

Kõige kindlam oleks muidugi laias vahemikus sagedusi mööda ringi jooksev tugeva võimsusega ja täisautomaatselt suundantenni servoga mudeli peale rihtiva maajaamaga süsteem.

Samas, kuna sihuke süsteem võiks panna Sideametis häirekellad kolisema, ei sobiks seda kasutada üheski tuntud lennutamiskohas, üheski kohas kaks korda järjest, ega üldse viisil, mis vihjab lennutamisele (WiFi võrkudega on see nunnu omadus, et side saab krüptida ja kes tahab teada, mis värk on, muugib AES šifri lahti).
User avatar
tikka
Posts: 902
Joined: Wed Jan 31, 2007 13:33
Location: Rakvere

Post by tikka »

Rakvere lennuväljal käidud. Päris mõnus koht lennutamiseks, raja ääres on ruumi piisavalt. Tõenäoliselt olen homme ka platsis.

Küsimus kohalikele. Kas suunaga linnast eemale teisele poole teed jääv väikese torni moodi ehitis on vana lennuvälja hoone? Vaatasin ühte 1944 aasta Saksa õhuluure fotot Rakverest ja seal tundub lennurada olevat praegusega võrreldes enam-vähem risti.
User avatar
henryko
Posts: 306
Joined: Tue May 28, 2013 1:33
Location: Kohila
Contact:

Post by henryko »

Sai siis sellist asja testitud...
http://vimeo.com/aerialcntmeedia/octo-x8-test
Image
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

tikka wrote:Rakvere lennuväljal käidud. Päris mõnus koht lennutamiseks, raja ääres on ruumi piisavalt. Tõenäoliselt olen homme ka platsis.

Küsimus kohalikele. Kas suunaga linnast eemale teisele poole teed jääv väikese torni moodi ehitis on vana lennuvälja hoone? Vaatasin ühte 1944 aasta Saksa õhuluure fotot Rakverest ja seal tundub lennurada olevat praegusega võrreldes enam-vähem risti.

minuteada küll.seal vanad hooned jne jne.vist isegi mingi kõva kattega värk seal.aga vee puhastus firma vist laotab mingit jama sinna.Kui nüüd linnalt loa saab siis kavas niita korralik rada kh sinna.
User avatar
Aleksandr
Posts: 132
Joined: Wed Sep 27, 2006 9:36
Location: Tallinn

Rakvere lennuväli

Post by Aleksandr »

Homme ( 19.04 ) pealelõunal lähen Rakvere lennuväljale. Kaasa võttan kuus mudelit et vähe ei oleks. Lubati kah päris lennukiga lennata :lol:
User avatar
tikka
Posts: 902
Joined: Wed Jan 31, 2007 13:33
Location: Rakvere

Re: Rakvere lennuväli

Post by tikka »

Aleksandr wrote:Homme ( 19.04 ) pealelõunal lähen Rakvere lennuväljale. Kaasa võttan kuus mudelit et vähe ei oleks. Lubati kah päris lennukiga lennata :lol:
Täna oli ka üks eralendur oma Cessnaga platsis. Kui ma ei eksi, siis oli tegemist kohaliku lennuklubi juhiga. Tegi ühe lennu ka. Maa peal seistes polnud vastu tuult lähenevat lennukit üldse kuulda, peaks vist väikese käsijaama muretsema, et kuuleks, kui keegi lähedale tuleb. Erapiloodid Eestist ja Soomest pidid seda rada ikka vahest kasutama.
User avatar
nemo
Posts: 157
Joined: Sun Sep 30, 2012 19:04
Location: Siin ja seal
Contact:

Post by nemo »

Ka homme Rakverre kindel tulija. Kaasas küll üks lennumassin ning 3 ja pool akut
The ground is the limit not the sky
  • Eachine Racer 250
  • KingKongSmart100
  • Fox EPO Glider 2.32m
  • Taranis ja FrSky kampott
  • 1/10 SCT
  • Camera: Runcam 2
Võsalendur
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

ma kah platsis sbachiga..ning lisaks üks delta wing,,mis lendab 99,9% kohe pulbriks:D pargime siis kuhugi sinna keskele.kuna puudub side suure lennukiga siis kohapeal vaatame ja uurime tema lendamise kohta.
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

Äitähhh kõigile kes täna külastasid ja lennutasid rakvere lennuväljal..
Piloodid:kyylik,silversass,nemo,raivo,riho,tikka,aleksandr ja riff.ning lõpus ka kohalik fotograaf oma quadiga.(meelis)
keegi vist isegi mainis,,aga tõesti oleks sobinud täna sinna üks grill kh.

Image

Image

Image

Image

Image


Image

ning ka kurb uudis,minu lubatud 99,9% crash ei toimund täna,aga oma sbachi CG panen tagasi nii nagu manualis oli.see liialt taha ajamine muudab lennuki ikk liiga jubedaks,eriti maandumise.
Post Reply