Klubide vaheline koostöö.

Teavita toimuvatest võistlustest ja kokkusaamistest ning treeningutest.

Moderators: Marek, mart63

Post Reply
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Klubide vaheline koostöö.

Post by prosper »

Mul selline soov siia üleskutseid riputada kui klubid ja ringid tahaksid miskit koos teha. Näiteks meie oleme käinud külas Pärnus rakette meisterdamas ja Kohtla Järvel sisemudellennukeid ehitamas.
Projekte on erinevaid ja siis oleks seltsis segasem jagada kogemusi ja oskusi. Lapsed teadagi on huvitatud ka kodust välja saamisest :) Ja ,et seda kooliaasta jooksul teha saaks, oleks pisut vaja planeerida. Andke teada Narvast Saaremaani ja Hiiumaast Tartuni, Pärnust Tallinnani :)

Ootame endale külla Hiiumaale ja tuleme ka hea meelega Eestisse.
linnuke
Posts: 163
Joined: Mon Dec 25, 2006 19:28

Post by linnuke »

Kuidas viisaga lood....
Ootame endale külla Hiiumaale ja tuleme ka hea meelega Eestisse.
:D :D
Erki.K
Posts: 274
Joined: Sat Feb 15, 2014 1:03
Location: Saare mk

Post by Erki.K »

Saaremaast ei oska kosta aga Kuressaares küll asi vilets.
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Kuidas viisaga lood....
Saame eestlasteks siis kui kodutee sama mis kõigil teistel eestlastel. :) Siiani sõidame nagu Soome või Rootsi. Hea veel ,et passikontrolli pole :)
Ma ei ole täheldanud tõkkepuud ja piletikassat ei Pirita,Võhandu,Emajõe ega ka Luunja sillal :)
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

prosper wrote: klubid ja ringid tahaksid miskit koos teha
Mina ei saa nüüd ikkagi aru, kas üritusi on liiga palju või vähe. Pika lennu võistlusele Hiiumaa ässad jällegi ei jõudnudki kuigi varem kuskil kirjutati, et mõtteis mõlgub :!: Seenioreid oli seal parasjagu (kõik ei registreerinud oma tulemust kohtunike juures). Juunioreid oli aga vähevõitu ja osa auhindu jäi järgmiseks aastaks.

Image
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Üritusi on ikka palju pigem :) Ja võistused on juba mõõduvõtt. Mul oli niuke plaan,et õpetamise eesmärgil. Näiteks Rein Vihmand õpetas Pärnus meie lastele rakette tegema. Seal oli ka väga vinge autorada millel meie lapsed said sõita. Ja neid nippe kasvõi lennuki ehitusest kuni timmimiseni ja trikitamiseni saaks näidata. Saan aru ,et võistlused on ka üks koht kus seda teha saab ja teistelt õppida. Aga kõik pole veel võistlusteks valmis. Lastega ringi tegevuses on see teine mõte :) Vanus meie ringides käiatel on 6-19 ja 26-50. Jagub jah nii juunioride kui seenioride klassi.
Kõige suuremat probleemi näen mina just noorte sellistesse ringidesse meelitamisega. Arvutid ja laiskus-mugavus on palju suurem väljakutse.
Lasteaiast alustamine paistab olevat meil tulemusi toov kuna siis ei olda veel niipalju mugavustsoonis ning mõte midagi ise teha kinnistub paremini. Samuti see kui sama seltskond on koos mitte ainult ringitunnis vaid ka muid tegevusi tegemas. Noortelaagrid, matkad ja kasvõi tähtpäevad erinevad. Oodatakse ka väljasõite mandrile sest siis saab ju koolist ära :) Ma arvan , et saate aru mida ma silmas pean. Tean ,et kohe kohe alustatakse ringitegevusega Murastes. Rakveres on alustanud uus ring ja vanad teatud kohad on ka olemas. Kõige rohkem unistangi sellest kui tulevikus näeks omi ringi poisse tüdrukuid oma lastega põllu peal lendamas või kedagi tehnika või elektroonikaga tegelemas. Vanad tegijad on ka eeskuju paljudele alustajatele.
Meil on niipalju erinevaid projekte ja alasid millega tegeleme. Lapsed saavadki siis ise valida kas lendavad , sõidavad autodega, meisterdavad seebikarbi autosid või leiutavad niisama midagi huvitavat. Tähtis ,et nad tegelevad reaalse käelise tegevusega. Ja sellepärast meid huvitabki kuidas ja mida teised teevad :) Aerofotograafia näiteks on paljusid huvitama hakanud ja seegi on osa meie tegevusest.
Jah ma ise tahaksin võistelda aga peale selle ,et vabal ajal lastega olen on mul ka teisi kohustusi. Ma tean ,et see aeg tuleb kui saan ka enda asjadega tegeleda :) Püüan selle poole :)
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

See võistlemise värk paistab olema erinevatel koolkondadel päris erinev. Mina sattusin nooruses sellisesse, kus elu esimese lennukiga kupatati lausa kahele võistlusele. Oli p350 sisemudel ja lendas vähevõitu. Mälestused sellegipoolest väga positiivsed ja kohati naljakad.
Eks palju sõltub ka valitud alast. Õhuvõitlust, võidusõitu, tennist, potiknoid jne. üksi harrastada oleks lausa kummaline.
Minu kogemus kunagisest ringijuhendamisest on selline, et kõige suurem areng toimus ikka võistluseelsel nädalal. Pärast ja enne oli aega küll laisavõitu olla.
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Jah olen tähele pannud ,et tänapäeva lastele ei meeldi kaotada ja sellepärast ei tahetagi võistelda(pigem ütleks ,et ei taheta alustadagi nähes ennast juba kaotajana=luuser) Nad pole endas kindlad. Kogu tänapäeva elu on ümberringi üks võistlus ja sealt me juba näeme kes on võitja ja kes kaotaja. Meie vanaaja väärtushinnangud ja arusaamad on vaja ümber mõelda. Olen ka punnitanud selle arvutisõltuvuse vastu aga olles ühel loengul öeldi ,et vastupanu on mõtetu ja tuleb ajaga kaasas käia :? Isegi auhinnad ei meelita paljusid kuna öeldakse juba eos ,et ega ma nagunii kaotan ja see pole minu jaoks :( Ja kui siis vägisi punnitada on see laps igaveseks kadunud ehk trotsi täis. Leebem variant on kuidagi ikka meelitada ja vaikselt selgitada. Jah selle 40-50 aastaga on maailmavaated ikka kardinaalselt muutunud. Tean omast käest,et "vanasti" ei arutatutki selle üle kas tohib teistmoodi mõelda . See oli nagu1 x 1 ,et käsku pidi täitma ilma omapoolsete kommentaarideta. Ja ma ei ütleks ,et see meie põlvkonna kuidagi lobotoomideks kasvatas. Loovus oli see mis pani käsule ka omapoolse lähenemise nii, et see kõik oli kuidagi enesestmõistetavalt vastuvõetav. Ja ei tulnud kordagi pähe ,et öelda EI , kui vaja oli ringi eest väljas olla ja võistelda. Ma ei suuda ka seda kuidagi teisiti muuta kui vaid ,et pakkuda omaltpoolt enda tõekspidamiste järgi parimat. Aga lapsed on vaatamata sellele ikka toredad kui neid järjele aidata ja nad miskit teevad. :) Oleme positiivsed :)
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Pole see asi nii traagiline midagi. Suvaliste alade Eesti koondisedki käivad põhiliselt kaotamas ja kohe võitma pole veel keegi hakanud. Lihtsalt võistlus on parim õppimise ja enda oskuste mõõtmise koht ja ronima ei saa ka kaasajal ega tulevikus hakata kohe redeli ülemisest otsast.
Võistlevad need lapsed omavahel nagunii ja ka võistlusel käimata. Hullemal juhul katkise propilaba või saapa viskamises, mitte lendamises.
Probleem tekib minu arust siis kui ego kasvab oskustest suuremaks.
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

ronima ei saa ka kaasajal ega tulevikus hakata kohe redeli ülemisest otsast.
Väga hea näide nendele kes kardavad :)
Probleem tekib minu arust siis kui ego kasvab oskustest suuremaks.
Ja paljudel see probleem juba olemas.Sõltub mis keskonnas kodus elatakse.
Egoiste on palju. Ehk ongi see suurim mure.

Väga hea ,et kaasa mõtlete ja seegi on üks osa mida me teineteiselt õppida saame. Koostöö :)
Meil õnneks on suurem osa lapsi teotahtelised. Ja koos matka tehes nendega, Hanikatsi laiule kus puudus igasugune tsivilisatsioon, oli eriti hea näha kuidas üksteisega arvestama peaks.
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Tean, et Murastes alustas mudeliring ning eestvedajateks Tiit ja Andres. Meil juba isegi väike kokkusaamine planeeritud kevadeks. Jõudu ja jaksu tegutsemiseks.
User avatar
RC Kratt
Posts: 78
Joined: Wed Dec 14, 2011 13:07
Location: Suurupi-Tallinn

Post by RC Kratt »

Sul on head infoallikad Prosper :D
Image

Kolmapäeval ehk siis 8. oktoobril oli Muraste Mudeliringi esimene kogunemine uues Muraste koolis. Kohale tulid lapsed koos vanematega, tegime Matsaga, Ropka kaasabil, ca 1,5 tunnise „ettekande” lennumudelismi võludest :D Lapsed esitasid asjalikke küsimusi ja isadel silmad särasid. Esimene koosviibimine päädis mudeliringi nimekirja koostamisega, kuhu pani ennast kirja 10 last. Mudelirng hakkab toimuma igal kolmapäeval õppeaasta lõpuni. Mai lõpus toimuval Muraste Lennupäeval peaks olema igal lapsel lennuvõimeline lennuk :D

Image
Image
Hiiumaa Mudeliklubi Pealinna Õhuasjade Ühing
koperdajad.eu
Post Reply