Helikopter ("Drone" ) kukkus Ülemiste järve

See on koht, kus rääkida kõigest mudelitega seonduvast, mis teiste teemade alla ei lähe.
Post Reply
Homa
Posts: 4
Joined: Fri Feb 20, 2015 20:46

Helikopter ("Drone" ) kukkus Ülemiste järve

Post by Homa »

Tere. Sooviks teada kuidas lõppeb minu lugu.
Drone tõusis õhku keskturu juures, mille järel tuul viis ta Ülemiste järvele ning oli üles võetud Lennuameti poolt. Olen nendega ühendust võtnud. Mulle öeldi, et tehakse väärteo menetlus ning kahe nädala pärast võetakse ühendust. Drone on hetkel nende käes. Aitäh. :( :( :(
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

Ei hakka näägutama ja moraali lugema.
Sul vedas, et algatati VÄÄRTEO menetlus, mitte KRIMINAALASI.

Aga kuidas lugu lõpeb pole kahjuks siinse foorumi otsustada. :?
Kui hästi läheb siis saad kopsaka trahvi...
Kui vaidlema hakkad, leitakse karmimad paragrahvid (näiteks terrorism)

Suuresti sõltub nüüd sinu enese diplomaatiaoskustest. :)

Edu ja enesekriitikat edasiseks.
User avatar
Cado
Posts: 188
Joined: Sun Mar 06, 2011 18:26

Post by Cado »

Ei tasu nüüd liialdama ka hakata terrorismiga. :D

Aga räägi siis siia ka mis lõpuks tehti sinuga.
Kui sa ikka kirjutada saad siia ning sind pole Guantanamo vanglasse ära pandud. :D
Tali H500 ;Blade 350QX /Nano QX & Baja B5 & Rukkus Monster Truck 4WD
Spektrum DX6i & Futuba 3PM 2,4G & ECX® 2.4Ghz
Homa
Posts: 4
Joined: Fri Feb 20, 2015 20:46

Post by Homa »

http://www.ecaa.ee/public/Foto-02-10-20 ... 5-0001.pdf
§ 6014. Õhusõiduki juhi poolt lennureeglite rikkumine
(1) Õhusõiduki juhi poolt lennureeglite rikkumise eest –
karistatakse rahatrahviga kuni 200 trahviühikut.
kuni 800 euro+ konfiskeerimine???? :( :( :( :( :(
User avatar
Kpe
Posts: 660
Joined: Thu Apr 02, 2009 15:16
Location: Tallinn

Re: Helikopter ("Drone" ) kukkus Ülemiste järve

Post by Kpe »

Homa wrote:Tere. Sooviks teada kuidas lõppeb minu lugu.
Drone tõusis õhku keskturu juures, mille järel tuul viis ta Ülemiste järvele ning oli üles võetud Lennuameti poolt. Olen nendega ühendust võtnud. Mulle öeldi, et tehakse väärteo menetlus ning kahe nädala pärast võetakse ühendust. Drone on hetkel nende käes. Aitäh. :( :( :(
Loodetavasti õpid sellest midagi ja oled edaspidi targem!
User avatar
IDSuRnUaEd
Posts: 61
Joined: Tue Jan 27, 2015 21:03
Location: Põltsamaa

Post by IDSuRnUaEd »

Ei te jah mis isu on sellisetsse alatesse torkima minna ,neid pole eestis palju kus lennata ei tohi aga ikka minnakse .No loodame et, asi laabub sul kuidagiviisi
Masinad angaaris:
RC T640 C
No.CX-10
DJI Phantom fc 40
Homa
Posts: 4
Joined: Fri Feb 20, 2015 20:46

Post by Homa »

Ma hakkasin seds õhku laskma turu juures. See oli tuulega puhutud kõrvale. Ma ei teadnud et tallinnas kennata ei tohi
indur
Posts: 44
Joined: Sat Apr 06, 2013 16:59
Location: Harjumaa

Post by indur »

Eks ta võib natuke kummaline olla jah, et lennuvälja läheduses ei tohi lennata.
Aga oled sa oma kopterit tagasi nõudnud? Millega nad põhjendavad konfiskeerimist, kui neil üldse sellist õigust ongi?
linnuke
Posts: 163
Joined: Mon Dec 25, 2006 19:28

Post by linnuke »

https://www.google.ee/url?sa=t&rct=j&q= ... 5890,d.bGQ
Ülemiste järv Lennu-Jaamast pea sama kaugel. :(
User avatar
mcmatrix
Posts: 266
Joined: Wed May 09, 2007 17:01
Location: Peetri alevik / Harjumaa
Contact:

Post by mcmatrix »

Homa wrote:Ma hakkasin seds õhku laskma turu juures. See oli tuulega puhutud kõrvale. Ma ei teadnud et tallinnas kennata ei tohi
No tule taevas appi.
Sa lased oma lennumasina Tallinna lennujaama maandumiskoridori ja teed suured silmad, et seal ei tohtinud lennata.
Kujutad sa ette, mis oleks võinud juhtuda, kui sinnu linnuke oleks sattunud maanduva lennuki mootorisse? Tõenäoliselt mitte, sa muretsed rohkem oma karistuse ja linnukese pärast. Selleks, et järve triivida pidid masina suht kõrgele laskma. Enne lennutamist ikka mõtlesid inimeste ohutusele turu piirkonnas!? Kas ilm üldse on sobilik, majade vahel tuult pole aga kui lasen pilvedesse siis äkki seal on!? Kas sa üldse esimesest sammust edasi mõtlesid?!

Tegelikult peaks selle case'i suure kella külge tõmbama siis võtaksid teised sarnased tegelased ka äkki õppust, ühesõnaga üks korralik "näidispoomine".

Eks see drooni ja multikopterite asi ole natukene kontrolli alt väljunud.
Ilma igasuguste eelteadmisteta tegelane võib endale lennuvalmis riistapuu osta ja lennutada, kus heaks arvab, teadmata midagi riskidest ja muudest asjadest.

Sorry, et nii kuri aga just sellise hooletuse ja juhtumiste pärast tõmmatakse kogu lennuhobile päitsed pähe.
Antud juhtum oleks võinud päris halvasti lõppeda. Täna õnne, sul läks veel päris hästi.

PS. Kui see nüüd libateema ei olnud siis plusspunktid sulle julguse eest oma tegu lennujuhtimisele tunnistada ja foorumisse postitada.

PSS. Ega see "näidispoomine" palju villa anna. Võtab vast ainult noorelt tahte hobiga edasi tegeleda.

Tegelt peaks seda lennuohutust ja muud infot täitsa kampaania korras meedias tutvustama. Aitab võibolla teadmatuse taset ja sellest tulenevaid riske vähendada. Hobistide seas pole mõnda aktivisti?
Droonid ja multikopterid peaaegu sama levinud kui rollerid ja muud.
Hetkel kahjuks tundub, et kui samamoodi edasi lasta siis on ainult ajaküsimus, kui mingi suurem jama juhtub.
Last edited by mcmatrix on Sat Feb 21, 2015 22:41, edited 3 times in total.
User avatar
IDSuRnUaEd
Posts: 61
Joined: Tue Jan 27, 2015 21:03
Location: Põltsamaa

Post by IDSuRnUaEd »

mcmatrix wrote:
Homa wrote:Ma hakkasin seds õhku laskma turu juures. See oli tuulega puhutud kõrvale. Ma ei teadnud et tallinnas kennata ei tohi

Sorry, et nii kuri aga just sellise hooletuse ja juhtumiste pärast tõmmatakse kogu lennuhobile päitsed pähe.
Antud juhtum oleks võinud päris halvasti lõppeda. Täna õnne, sul läks veel päris hästi.

Õige!
Masinad angaaris:
RC T640 C
No.CX-10
DJI Phantom fc 40
User avatar
ulmeKulgur
Posts: 279
Joined: Fri Oct 02, 2009 21:12

Re: Helikopter ("Drone" ) kukkus Ülemiste järve

Post by ulmeKulgur »

Homa wrote:Tere. Sooviks teada kuidas lõppeb minu lugu.
Drone tõusis õhku keskturu juures, mille järel tuul viis ta Ülemiste järvele ning oli üles võetud Lennuameti poolt. Olen nendega ühendust võtnud. Mulle öeldi, et tehakse väärteo menetlus ning kahe nädala pärast võetakse ühendust. Drone on hetkel nende käes. Aitäh. :( :( :(
Kahju kuulda. :( Minul on aastast 1998 üks lennuk Harku järves (aga Harku järve kukkumine on Ülemistega võrreldes ohutu -- seal ei lenda madalalt päris lennukid).

Kuidas lugu lõppeb, ma ei tea -- pole kuulnud ühegi pretsedendi kohta.
Kardetavasti lugu lõpeb mingisuguse trahviga. Loodan, et mitte kõige suuremaga.

Üldiselt, ma ei soovitaks lennutada nii tihedalt asustatud kohtades, nagu Keskturg. Välja arvatud ehk vaikse ilmaga õhulaeva või muud väga ohutut (väikest, kerget ja kaitstud propelleritega) aparaati.

Failsafe funktsiooni soovitaksin seadistada maanduma, mitte üritama edasi lennata. Edasi lendamine on halb idee, kui puudub kontroll selle üle, kuhu edasi lendab.
Lennutrassidest hoian ma õige mitme km kaugusele.

(Täiendavat distantsi hoian ka seetõttu, et mina oma lendudest Lennuametile ei teata. Ma tean, et kõik mis ma droonidega Tallinna lähiümbruses teen, on ametnike arust illegaalne, ja seetõttu pean seda hoolsalt tegema. Kui aga mõni kaotsi läheb, siis mina vaikin, ja minu drooni tagasi minuni jälitada ei ole võimalik.)
User avatar
IDSuRnUaEd
Posts: 61
Joined: Tue Jan 27, 2015 21:03
Location: Põltsamaa

Post by IDSuRnUaEd »

Mõtlesin ka sama et,kui poleks torkima läinud et see sinu oma oli mis sinna järve kukkus poleks sind nö tabatud .Aga jh nüüd tuleb vastutust kanda tehtu eest et karistusega näidata teistele et ametnikel on tõsi taga selliste piirgondadega
Masinad angaaris:
RC T640 C
No.CX-10
DJI Phantom fc 40
Homa
Posts: 4
Joined: Fri Feb 20, 2015 20:46

Post by Homa »

Tänan kõike
linnuke
Posts: 163
Joined: Mon Dec 25, 2006 19:28

Post by linnuke »

Alles see oli,kui keegi lennutamise kohaks pakkus Veerenni tn.platsi.Pole seegi ju teab mis kaugel..... :evil:
Last edited by linnuke on Sun Feb 22, 2015 1:54, edited 1 time in total.
User avatar
nemo
Posts: 157
Joined: Sun Sep 30, 2012 19:04
Location: Siin ja seal
Contact:

Post by nemo »

Kui meie omad varsti Dubai'st eeskuju võtavad, siis hakkavad nad neid mänguasju alla tulistama.

Kes ei tea, siis pisike uudis siit:
http://news.aviation-safety.net/2015/01 ... -activity/
The ground is the limit not the sky
  • Eachine Racer 250
  • KingKongSmart100
  • Fox EPO Glider 2.32m
  • Taranis ja FrSky kampott
  • 1/10 SCT
  • Camera: Runcam 2
Võsalendur
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

Tere Homa,kas sa oskad öelda kuna umbes ja kust sa selle nn.drooni said,mind huvitab,kuna enam müüad väidavad et kõik õpetused ja kaardid kaasas,kas ikk on? eriti kui droon on veel tallinnast ostetud kus keelu alad.
linnuke
Posts: 163
Joined: Mon Dec 25, 2006 19:28

Post by linnuke »

nemo wrote:Kui meie omad varsti Dubai'st eeskuju võtavad, siis hakkavad nad neid mänguasju alla tulistama.

Kes ei tea, siis pisike uudis siit:
http://news.aviation-safety.net/2015/01 ... -activity/
Asi pole ilmselt Dubais.Isegi kohaliku Tatika Jaani lennuvälja segaks see. :D
User avatar
nemo
Posts: 157
Joined: Sun Sep 30, 2012 19:04
Location: Siin ja seal
Contact:

Post by nemo »

linnuke wrote:
nemo wrote:Kui meie omad varsti Dubai'st eeskuju võtavad, siis hakkavad nad neid mänguasju alla tulistama.

Kes ei tea, siis pisike uudis siit:
http://news.aviation-safety.net/2015/01 ... -activity/
Asi pole ilmselt Dubais.Isegi kohaliku Tatika Jaani lennuvälja segaks see. :D
Nii palju mulle silma ja kõrva jäi, et tol korral oli see juba paari nädala jooksul teine juhtum ning peale seda löödi kella ning korralduse järgi kuulusid alla kõmmutamisele kõik mudelid. Piirkond hõlmas rohkemat kui lennuvälja ümbrust

Ja sina surnuaed, tõmba oma avatar pisemaks, terve leht on paigast ära selle lennuvõimetu linnu pärast
The ground is the limit not the sky
  • Eachine Racer 250
  • KingKongSmart100
  • Fox EPO Glider 2.32m
  • Taranis ja FrSky kampott
  • 1/10 SCT
  • Camera: Runcam 2
Võsalendur
Post Reply