Pikka juttu ei hakka kirjutama, sest tegemist ei ole mõne uue mudeliga. Internetis on FunCubi kohta väga palju infot. Detailse ülevaate võib näiteks leida RCGroups foorumist http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1369528. Seal on ka küllaltki populaarne teema üleval http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1209004.
Nagu oma esmalennu postituses juba kirjutasin, olen mudeli lennuomadustega väga rahul. Mudeli pildid:
https://picasaweb.google.com/1048798391 ... redirect=1
Infot minu konkreetse mudeli kohta:
Mootor: Turnigy aerodrive SK3-3542-1000 (Sellel on 5mm võll, mis loodetavasti peab karmimale kohtlemisele kauem vastu)
ESC: HK 40A BlueSeries brushless
Servod: 2x Hitec HS-82MG (kõrgustüür ja pöördetüür/sabaratas) ning 4x HXT 900 (kaldtüürid ja tagatiivad)
Akud: Zippy/Turnigy 3S 20C 2200mAh and 3000mAh LiPod
Propeller: APC-E 13x4 (tõenäoliselt vahetan väiksema vastu)
Esmalennu kaal: 1170g
Mõõtmised vattmeetriga kasutades pooltühja 3000mAh akut (ei viitsinud selle jaoks täis laadida):
I= 39,45A
Umin= 10,15V
N= 400,4W
Suure voolutugevuse tõttu tahan propelleri väiksema vastu välja vahetada. Regulaator ja 2200mAh 20C aku on suht piiri peal.
Midagi väga erilist ma oma mudeli juures ümber ei ehitanud. Erinevalt esimestest toodetud eksemplaridest on minu omal kaasas alumiiniumist mootoriraam. Klassikalist „tuleseina” sellel mudelil ei ole, mootor koos raamiga kinnitatakse kruvidega kere küljes olevate plastosade külge. Mootori nurk pannakse paika kruvisüsteemiga ja see asi mulle ei meeldinud. Ma kruvisin raami lamedalt vastu plastikust detaile ja nurga seadekruvid sättisin ka „nullasendisse”. Mootori nurga panin paika raami ja jõuallika vahele asetatud seibidega. Sedasi üritasin ninaosa jäigemaks teha, sest teoorias on raami toetuspind suurem. Suurema jäikuse saavutamiseks liimisin plastikosade vahele ka 5mm balsast tala, nagu ühel pildil näha.
Balsast ja vineerist akukarbi otsustasin teha seepärast, et saaksin kasutada ja lihtsalt vahetada samu akusid, mida kasutan 1/12 õhuvõitluseski. Karp on piisavalt kõvasti kere sees kinni, et liimi poleks vajagi, aga kindluse mõttes siiski paari kohta natuke lisasin. Vajadusel saaksin karbi kere küljest kätte, näiteks kui tahan teiste mõõtmetega akusid panna vms.
Servode pesad tegin ka balsast ja vineerist. Kruvidega kinnitatud servosi on lihtsam eemaldada, kui liimitud. Metallist hammasratastega HS-82 servod valisin seepärast, et mul on neid sisepõlemismootoriga õhuvõitluse mudelite jaoks ostetud ja need peaks olema tavalistest HS-81`st vastupidavamad.
Sabaratta traadi kinnitasin vastava plastist detaili külge kiirliimi ja söögisoodaga. Soodat panin ohtralt, et see traadi ära kataks ja liimiga immutades kogu ühenduse tugevamaks muudaks.
Elaporist detailide liimimiseks kasutasin UHU Por`i ja tavalist tsüanoakrülaati (foam safe liimi ei soovitata elaporil kasutada).
Muus osas on mudel tehtud nii, nagu kasutusjuhendis kirjeldatud. Pukseerimise lisa pole veel lennukile kinnitanud. Esmalennu tegemise päeval oli kaasas neli 3000mAh akut ja 7 minutit vahelduva gaasiga lendu võttis aku mahtuvusest ca 60-70%.
Tulevikuplaanid antud mudeliga (järjekord pole kindel):
Pontoonid vee peal lennutamiseks
Suusad lume peal lennutamiseks
Plakati, lipu, vimpli jms vedamine
Purilennuki pukseerimine
Langevarjurite loopimine, „täpsuspommitamine” jms
Tossupadrunitega lennutamine
...