Äratus!

Kõik mis seotud õhust pildi tegemisega.

Moderator: Kristjan

Post Reply
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Äratus!

Post by [J] »

Lõuna-Eesti aeromehed äratus!
Ajalehtede "lugejafoto" lõigud ootavad pilte.
Tahaks näha Emajõge, aga kahjuks on ainult selliseid:
Image
Nii väikeste piltide jaoks pole vaja meetrise toruga paarikümnetuhendest aparaati. Mõne Megapixline taskukaameragi liiga hea!
50 meetrit kõrgust oleks rohkem kui küll!

Lennundus samuti vajab reklaami!
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

copy-paste:

Hea lugeja, kui näed üleujutust, tee sellest foto ja saada meiliaadressile rahvahaal@delfi.ee või kasuta lehe vasakul servas olevat Rahva hääle vormi.

Soovitaks fotot ka natukene "putitada"! Näiteks selline nõuanne sellealasest teemast :
Keks wrote:Mina tean ühte sellist reeglit pildistamise juures et horisont peab olema horisontaalis, ehk siis pilt ei tohi kuhugi poole kaldus olla.
Softi otseks keeramiseks ja sobiva koha väljalõikamiseks on ju igasugust hulgem.
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Nii, kes soovis pilte :-) http://foto.ut.ee/fotogalerii/2010/YLEU ... index.html
(Mina pole mitte osaline)
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

ussimuna wrote:Mina pole mitte osaline
Alla 0,5 megapikslised pildid! Netiväljaannetes tavaliselt veelgi väiksemad. Isegi keskmise tavalise 5 megapikslise taskukaamera pildist läheb väga suur osa infi ja teravust pildi väiksemaks muutmisel kaduma!
Kellel vähegi soovi ja lennuk kindlalt õhus püsib, võib probleemita selliseid pilte teha!
Võrreldes suure lennuki lennutunni ja profikaamera maksumustega saab "võileivaraha eest" kvaliteedilt samasuguseid pilte teha. Mitu korda väiksem lennukiirus annab seejuures lisaks suure eelise pildikontuuride "määrdumise" suhtes!
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Mina sain oma fotolennuki aparatuuri jälle töökorda, nüüd oleks vaja veel mõne jõe juurde pääseda. Õhtul üritan ehk Jägala juga sihtida:p
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Ei tea, kas tuhandet Jaanilõket kah keegi ülevaltpoolt pildistada aega leiab :?:
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Üli hea mõte. Kindlasti on termikat lõkete kohal :)
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Proovitud, üle keskmise suure lõkke kohal väga kerge (300g) dlg plaaneriga ja 3m kõrguselt üle lennates võis näha vaid väikest jõnksu trajektooris, kõrgemal ei teinud sedagi.. Mõtlesin ka, et saan tunde lõkke kohal tiirutada kuniks teised õlut ja vorsti libistavad.. :lol:
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Kus suitsu, seal tuld:
Image
imm
Posts: 574
Joined: Sun Oct 01, 2006 22:54

Post by imm »

hirmus isu oli ka mõnd pilti teha nii lõkkest kui suitsust aga kahjuks olin samal ajal tööl :?
...järgmisel aastal peaks lausa fotokonkursi tegema :wink:
tingimused ju suht rasked :roll:
Post Reply