nomaeitea!?

Teemast mööda vestlus... ehk kõik mis pole seotud mudelismiga!
Post Reply
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

nomaeitea!?

Post by prosper »

http://www.youtube.com/watch?feature=fv ... ndJYE&NR=1
Leidsin ja vaatasin aga arvamust ei tekkinud :? Nagu oleks ja samas ei ole ka. :? Mõnel võib olla aga mis hinna eest :? Ainuke asi kui tahad "kellegi" eest jalga lasta ,pöörad nurga taha ja lased vehkat 8)
Ennem lendaks plaaneriga :)
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

Aga miks mitte? Tegemist siis autoziro ja rolleri hübriidiga.

Praktiline väärtus võiks avalduda kusagil maarajoonides.
Või ehk väikelinnades.
Tegelikult on selliste arendusteks vaja arvestatavaid ressursse.
Ja alati ei pea esimese hooga hindama seda kasutus-rakenduslikku külge.
Ma olen seda meelt, et iga Jaan Tatikas arendab tehnikat edasi ka siis kui tal midagi välja ei tule. Siis teised saavad mõndasid vigu vältida ja sealt edasi minna.

Alati võib muidugi näpuga näidata, et kusagil inimesed nälgivad aga tema näe raiskab oma mitte just väikest raha mingite mõtetuste peale.

Mulle jäi lõpukaadrites silma ketiga ülekanne tagaratastele.
Ma oleks nii edeva ja kalli projekti juures selle küll vähemalt hammasrihmaga teinud. Nagu Harleyl.
User avatar
Scoop
Posts: 589
Joined: Fri Mar 16, 2012 23:13
Location: Tartu

Post by Scoop »

Oehh wrote:
Mulle jäi lõpukaadrites silma ketiga ülekanne tagaratastele.
Ma oleks nii edeva ja kalli projekti juures selle küll vähemalt hammasrihmaga teinud. Nagu Harleyl.
Ma ei suuda küll ühtegi aspekti välja mõelda, milles hammasrihm võiks kettülekandest parem olla. Ka auto mootorite puhul on ilmselgelt ju kettülekanne oluliselt mugavam, riskivabam ja odavam?

Mis masinasse puutub, siis lahe putukas :D
Täpne 3D skanneerimine, võta ühendust.
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

Hammasrimhm on kergem kui tegemist lennuvahendiga.
Ja töökindlus on täiesti piisav kuna see oli maa peal sõitmiseks mitte lendamiseks.

Vaiksem on ka, ja sellepärast autodel kasutataksegi tihti siiski nukkvõlli ajamina rihma.
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Vaiksem on ka, ja sellepärast autodel kasutataksegi tihti siiski nukkvõlli ajamina rihma
arvan,et kasutamise põhjus autodel on puhtalt kommertslik - ketti ei vahetata kunagi,aga rihma peab vahetama - igal juhul teenistus garanteeritud :lol:
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Mulle küll meeldis, võrreldes paljude teiste hübriididega suhteliselt elegantne lahendus.
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
Kpe
Posts: 660
Joined: Thu Apr 02, 2009 15:16
Location: Tallinn

Post by Kpe »

Tundub lausa 3 x hübriid olema. Auto, kopter ja autogyro.
Lisaksin omaltpoolt veel, et rihmülekannet kasutatakse ka paljudel väiksema klassi helikopteritel. Ja seda just pigem väiksema massi ja müra tõttu.
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

Kuno wrote:arvan,et kasutamise põhjus autodel on puhtalt kommertslik - ketti ei vahetata kunagi,aga rihma peab vahetama - igal juhul teenistus garanteeritud :lol:
Selle vastu raske vaielda :cry: Peale selle veel isevahetajatele saab uued klapid maha müüa kui mõni hammas vahetuse käigus nihkesse läheb. :)
Kpe wrote:Tundub lausa 3 x hübriid olema. Auto, kopter ja autogyro.
Auto või roller on muidugi vastavalt kehtivale liiklusseadusele.
On kolmerattalisi autosid ja neljarattalisi sedaan kerega rollereid.
Aga kopterit ma seal küll ei tuvastanud. :roll:
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

No egas mul ka selle "pilli" vastu miskit pole aga kuna puudus arvamus siis on tore kuulata mis mõtted tulevad :) Igal juhul on see nupumeeste ajurünnak niisugune riistapuu kokku panna õnnestunud. Eriti meeldis PROPELLER. Ja küsimus tekkis ,kas siis aparaat ARKis registreerida või Lennuametis.Ja kuhu numbrimärk kinnitada :) .
User avatar
Kpe
Posts: 660
Joined: Thu Apr 02, 2009 15:16
Location: Tallinn

Post by Kpe »

Oehh wrote: Aga kopterit ma seal küll ei tuvastanud. :roll:
Pearootor hakkas pöörlema mootori jõul, mitte nagu autogyrol.
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Saba võiks ka veel mootoriga sisse ja välja liikuda, siis ei peaks kabiinist väljagi ronima. Lahe masin, oleks hea sellisega maalt päälinnas tööl käia :D
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Kpe wrote: Pearootor hakkas pöörlema mootori jõul, mitte nagu autogyrol.
Ma isiklikult kardan, et nii on enamuse autogyrodega ;)
Algne hoog antakse sisse mootorilt, seejärel ühendatakse asi mehhaaniliselt lahti. Nagu üks tuttav gyroomanik seletas, saaks ta tõesti "tiivad" põõrlema ka stardirajal "joostes", aga siis peaks tu stardirada olema absurdselt pikk.
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

prosper wrote:Siin siis järgmine NOMAEITEA :) http://www.youtube.com/watch?v=qKAWBNl4 ... ture=share
See on Robotica edasijõdnutele :)
Peab siis kogu aeg sumo, joone ja vuti roboteid ehitama 8)
User avatar
ufo
Posts: 1239
Joined: Mon Jan 03, 2011 19:23
Location: Eesti
Contact:

Post by ufo »

Oehh wrote:
prosper wrote:Siin siis järgmine NOMAEITEA :) http://www.youtube.com/watch?v=qKAWBNl4 ... ture=share
See on Robotica edasijõdnutele :)
Peab siis kogu aeg sumo, joone ja vuti roboteid ehitama 8)


:lol: :lol:
Eco Expert -
Eco Mini expert
FSR 3.5cc (Nitro)
Eco team
Eco mini team
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Võeh, nüüd ei kõlba inimestel enam pilli ka mängida! Robotid peaksid ju musta töö peal olema, puid lõhkuma ja patju kloppima, mitte laval lõngerdama! Uist! :twisted:
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
usamees
Posts: 446
Joined: Sun May 11, 2008 1:30
Location: Tallinn telefon 55 21 404

Post by usamees »

:o Vat mis internetirobot(ühend) räägib : http://youtu.be/_ySljCcnq4o mis siin enam mustast ööst rääkida. Neil ju otsene kõikjale ulatuv ja hõlmav info koheselt olemas. I-Phonedega kaasas olev proge (siri oli vist) omab kah pea kogu infi .Kasutab sinult ja sinu liikumistest(ka liigutustest,ja südame tööst jne.) võrgus ja gps jne. Sellele kah rumalaid küsimusi ju esitatud nagu: tapsin just juhuslikult inimese,mida teha. Koheselt tulid vastuseks kõigi lähimate soode koordinaadid ja kava sinna jõudmiseks !
Edaspidi jäämegi ilmselt vaid nn. musta ja primitiivsema töö tegijateks. Kuna me ei suuda väga paljude erineva kategoorija tedusharudes ühtviisi tipptasemel ja kiiret infot omada ning koostöö on suht primitiivne (emotsionaalsus ! See aga meie kena omadus ja põhiline ning ainus seletatav elamise mõte ja tegelik põhjus meie endi jaoks . Sellega ei ole kindlasti paljud päri,pidades liig primitiivseks kuid mingit ratsionaalset seletust/põhjust meie endi olemasolu vajalikkusest universumile polegi !). . Eks näis. Praegusel hetkel veel, vaid lahe vaadata (jälle emotsioon). :D
Post Reply