VÄGA VÄIKE LENNUK !!!!

Kõigest mis teiste alateemade alla ei mahu
User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

VÄGA VÄIKE LENNUK !!!!

Post by Ervin2 »

Kõige väiksem mulle teadaolev R/C mudellennuk.
Vaata: http://www.kyosho.com/eng/products/rc/d ... _id=101483

Image

Indoor,või hoopis officeflyer?
Mudel ise kaalub18 grammi.
ttr
Posts: 85
Joined: Wed Jul 05, 2006 16:59
Location: Tallinn

Post by ttr »

Mis ta ka huvitav massab ja kas eestisse oleks v6imalik teda saada. Peab vist Hobikeskusega suhtlema. Kontoris on igav t6esti ja igati abiks asi.
Nonii, milles on probleemi. Võtke püksid jalast ära, ei-ei mitte teie. Sealt kus teie vaatate on hardcore, mina näen asja softi poole pealt.
mart
Posts: 498
Joined: Tue Aug 15, 2006 16:53
Location: Wermelskirchen

Post by mart »

Kontoris mudellennukiga jama, olen proovinud.
Palju pönevam on väikese helikopteriga.
"Lama"´ga peetakse koguni kontori meistrivöistlusi üle vörgu webcam abil.
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

"Lama" on siis ilmselt see:
Image
Image
Last edited by [J] on Wed Feb 21, 2007 23:45, edited 1 time in total.
Võsalendur
Posts: 258
Joined: Tue Aug 02, 2005 9:45
Location: Tartu

Post by Võsalendur »

On kuskilt kõrvu jäänud, et olemas ka mõnegrammised juhitavad mudelid.
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Lama saab täiesti tellida minu kaudu :) kui kellelgi huvi, siis võib uurida... Siseruumides sobilikke koptereid küll ja veel teisigi. Näiteks Graupneri 47G jpt

Seal Kyosho lehel ju kirjas, et Japan market only ja pole toode veel väljagi tulnud vist...

EDIT: tikutõmbe küsimused kustutatud, lahendatud
Lauri Laidna - www.pistik.com
alku
Posts: 69
Joined: Sat Jul 08, 2006 8:49
Location: viimsi

Post by alku »

Mul on picooz olemas(helikopter mis kaalub 10g)
Uli lahe on toas lennata!Tahaks osta ka lennuki,toas lenamiseks...kui keegi teab kust saaks,siis andke teada.
hobikeskus
Posts: 3
Joined: Thu Jun 29, 2006 11:48

Post by hobikeskus »

seda Kyosho lennukit saab suve algusest eestis
muid väiksemaid "mõnegrammiseid" lennukeid ja helikoptereid paari nädala pärast meie poodidest

Tõnu
Kristoka
Posts: 328
Joined: Fri Nov 03, 2006 17:53
Location: Tallinn

Post by Kristoka »

hobikeskus wrote:seda Kyosho lennukit saab suve algusest eestis
muid väiksemaid "mõnegrammiseid" lennukeid ja helikoptereid paari nädala pärast meie poodidest

Tõnu
Mis hinnaga need lennukid on?
Kristo
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Hea võimalus raha tappa. Üle paari õhtu selliste leludega tavaliselt ei tegeleta.
User avatar
tann200
Posts: 191
Joined: Mon Oct 02, 2006 18:14
Location: Tartu

Post by tann200 »

Kõige väiksem mulle teada olev mudellennuk kaalub 0.76gm ja ehitatud on sankt peterburis. Rohkem infot selle kohta leidub rcgroupsis.
18 grammi on ntx aero ace lennukaal :D
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Väiksus ja kaal on vähe eri asjad. Sisemudeli kaal FAI määrustiku järgi ei tohi olla alla 1 grammi (seetõttu tavaliselt paarkümmend milligrammi üle grammi).
Image
Lendavad sellised 10 kuni 45 minutit lend, olenevalt saalist ja mehest.
Alla 0,76 grammiseid ja hästi lendavaid on ka Eestis tehtud kümneid, kui mitte sadu.
Tiivaulatusega 350 mm sisemudellennukite Eesti noorterekord on 11 minutit ja kaalus seegi vähem.
alku
Posts: 69
Joined: Sat Jul 08, 2006 8:49
Location: viimsi

Post by alku »

Noo see lennuk mis peterburis on rc!Voi infra puna seda ma ei tea....
Arps
Posts: 28
Joined: Fri Nov 24, 2006 12:40

Post by Arps »

Minium on nüüd hobikeskuses müügil kui kellgil huvi on. hind on hetkel alla 2k.
daapn
Posts: 300
Joined: Mon May 28, 2007 12:48

Post by daapn »

Lubage alandlikult teada anda, et proovisin Miniumi aku järgi.

Tutikas täis laetud aku külge, täis vunk peale ja oleks pidanud teibiga kinni panema.

Aega läks üle 16 minuti, enne kui aku tühjaks sai. Planeerisin masina alla, siis oli kael kange ja pöial ka.

Miniumi optimaalne lennurezhiim ei ole üldse täis gaas, pigem tuleb mängida seal madalamate pöörete kandis. Ma ei taha mõeldagi, kui kaua ta siis veel lendab. Praktika on näidanud, et muu tegevuse kõrvalt natuke ümber kirsipuu lennates ja murule maandudes saab ühe akuga kannida praktiliselt terve päeva.

Minium ruulib.


daapn
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Kõlab funnilt. Sain ka kord sinu oma proovida. Peaks omalegi hankima, neiks vaikseteks suveõhtuteks :)
daapn
Posts: 300
Joined: Mon May 28, 2007 12:48

Post by daapn »

Eile õhtul sain Miniumiga kaifi täitsa kätte. Lased aga 20-30 meetrit kõrgust, planeerid, teed asfaldil touch and go ja nii edasi. On ju lahe?

daapn

PS: lihtsalt tahtsin rõõmu jagada.
Taits
Posts: 116
Joined: Mon Oct 02, 2006 17:14
Location: Tallinn

Post by Taits »

Ei saa mitte vait olla. Nüüd ise sain ka selle vidinaga terve nädalavahetuse koos mängida. Esimese stardi tegin maast. Täitsa nagu päris. Kenasti sai maandutud. Peale juhitavuse pani mind ka imestama planeerimisvõime. Mootor välja ja täitsa mõnusalt sai alla planeerida. Täiesit juhitav lennumasin. Järgmine asi, mis imestama pani oli kiirlaadija. Mingisugune 10 minutit ja aku täis. Esialgu pani muigama aku mahutavus, et 70mAh? Et no eks ta üks ühe lennu lennuk ole. Aga ei. Jälle olid Taivol silmad suured, ise lendasin 5 minutiliseid lende tükki kuus. Aku ei teinud teist nägugi, et hakkaks tühjaks saama. Enamus ajast lendasin poole kaasiga. Täiskaasiga läks hoog üsna suureks ja poole kaasiga oli mõnus nii rahulikult ringi vurada. Endal hakkas tast kahju ja mõtlesin, et no hea küll ma siis laen sind, kuigi oleks saanud veel lennata. Kordagi ei olnud leviprobleeme. 2,4 teeb oma tööd hästi. Saku Suurhalli ühest halli otsast teise ja ei mingeid muresid ega kõrvaljõude. Kaks pikka päeva vuramist ja mina ei suutnud midagi ära lõhkuda. Kuigi enamus maandumisi oli kätte, kuid tuli ka neid ette kui sai maandutud vastu vitriine ja muid takistusi. Minu arust üks õnnestunud projekt. Kuigi tal ainult pöördetüür ja kõrgustüür on, siis sai üllatavalt järske manöövreid teha. Ise ootan juba huviga kui tuleks selline isend eleronidega. :twisted: See oleks tõsiselt vinge. Siis saaks muid figuure teha. Muideks surmasõlme teeb kah ära. Ja ise tegin lausa kaks tükki järjest kah :)
Burn more fuel!
daapn
Posts: 300
Joined: Mon May 28, 2007 12:48

Post by daapn »

Taits wrote:Muideks surmasõlme teeb kah ära. Ja ise tegin lausa kaks tükki järjest kah :)
_Ainult_ kaks jäi ilmselt ruumipuuduse või Sinu julguse taha.

Mul isa palus surmasõlme teha. Tegin. Siis palus, et tee rohkem. Ma siis otsisin taevas sobiva koha, korjasin tsipsa kiirust - nina alla, andsin gaasi põhja ja kõrgustüüri üles...

Isa luges kokku 6, ma võtaks kaks viimast maha, kuna need ei olnud enam sõlmed. Noh, kuda öelda, ei olnud enam vertikaalsed. Paganamuse Minium teeb sõlme nii ruttu ära, et ei jõua mina seal reageerida ja teda otse hoida. Ütleme siis, et 4 sõlme ridamisi. Pisut häiriv on vaadata, kuidas ridamisi sõlmede tegemisel täisgaasiga vaese lennuki tiivad seljataha hakkavad kokku painduma.

Minult telliti uus trikk... surmasõlm ümber pesunööri. Harjutamise küssa ütleks ma.

Veel üks stoori: maakohas tekkis bussipeatusesse mingi kaakide bande, viimased ilmusid mootorolleriga, millele oli musakummut külge keevitatud. Ja siis nad lasid seal tümakat. Ma lasin autost Alla Pugatshovat ja Anne Veskit vastu. Ei midagi. Võtad aga autost lennuki ja teed tühja parkimisplatsi kohal paar tiiru ja oligi vaikus.

Mul on viimasel ajal kombeks saanud tuttavate autode katuselt startida. ;)


daapn
Taits
Posts: 116
Joined: Mon Oct 02, 2006 17:14
Location: Tallinn

Post by Taits »

Tuttavate auto katuselt ikka parem startida kui oma autolt :lol:
Sõlmedega oli jah selline lugu, et lennuk halli lae alla, siis nina alla kaas põhja kiirus üles ja siis kõrgustüür üles. Paraku kaotab sõlmedega kõrgust siis teine sõlm läks juba üsna inimeste peakohalt ja ei hakkanud väga punnitama rohkem neid üksteise otsa lapata.
Burn more fuel!
User avatar
rallikas
Posts: 430
Joined: Wed Feb 28, 2007 21:11

Post by rallikas »

Mis hinnaga see lennuk oligi?
Kristoka
Posts: 328
Joined: Fri Nov 03, 2006 17:53
Location: Tallinn

Post by Kristoka »

Arps wrote:Minium on nüüd hobikeskuses müügil kui kellgil huvi on. hind on hetkel alla 2k.
:roll:
Kristo
User avatar
rallikas
Posts: 430
Joined: Wed Feb 28, 2007 21:11

Post by rallikas »

Ma ei märganudki seda.
daapn
Posts: 300
Joined: Mon May 28, 2007 12:48

Post by daapn »

Viimati oli see hind 18?0 krooni. Ma ei mäleta, mis number seal küsimärgi kohapeal oli. Mingi 5 või 6 või noh, maksimum 9.

Enne, kui rahatähed näppus Hobikeskusesse jooksed, tasub helistada ja küsida, kas ikka on saadaval Miniume. Need kaovad sealt poodidest kahe ahvi kiirusel. Kui veel värvivalikut ka tahad, siis tuleb kaubavastuvõtu päeval hommikul kell 7 järjekorda minna. Kaks passipilti, A4 valge paber, harilik pliiats ja kustukumm kaasas.

Nüüd ma küll liialdasin aga helistada tasub.


daapn
daapn
Posts: 300
Joined: Mon May 28, 2007 12:48

Post by daapn »

Taits wrote:Tuttavate auto katuselt ikka parem startida kui oma autolt :lol:
Kes lennukit käes hoidnud on, saab ise ka aru, et 20 grammi nende kolme pehme ratta peal ei kujuta autole mingit ohtu startimisel.

Aga no tead, võtad lennuki, sätid akut, teed lennueelse virgutusvõimlemise lennukile, siis paned nagu muuseas (korraks) lennuki auto katusele. Nokitsed puldi kallal (katsud antenni, piiksutad trimmereid edasi-tagasi) ja järsku viuhh... lennuk kaob auto katuselt.

Ma ei tea ühtegi teist lennukit, millega ma seda julgeks/oskaks teha.

Äkki peaks hakkama maandumist harrastama sinna samma, kust start toimus? :P


daapn
User avatar
tola555
Posts: 348
Joined: Thu Mar 15, 2007 13:24

Post by tola555 »

daapn wrote: Äkki peaks hakkama maandumist harrastama sinna samma, kust start toimus? :P


daapn
Aga sa otsi stardiks mõni kiilaspea kapp ja sinna maandu kah. :P
Taits
Posts: 116
Joined: Mon Oct 02, 2006 17:14
Location: Tallinn

Post by Taits »

Kõige kindlam viis selline lennumasin omale saada on see, et minna kohapeale ja see omale tellida, kui ei juhtu kohapeal olema. Saate valida sobiva värvi, mis enesele kõige meelepärasem ja kui kaup kohal võetakse teiega ühendust.
Burn more fuel!
daapn
Posts: 300
Joined: Mon May 28, 2007 12:48

Post by daapn »

Taits wrote:Kõige kindlam viis selline lennumasin omale saada on see, et minna kohapeale ja see omale tellida, kui ei juhtu kohapeal olema. Saate valida sobiva värvi, mis enesele kõige meelepärasem ja kui kaup kohal võetakse teiega ühendust.
Samas on nii, et nende triibukeste värvi nägemiseks peab lennu ajal silmi eraldi selle jaoks punnitama. Loomulikult, kui lennuk kapi peal statiivil seisab ja tapeedi värviga sobima peab, siis on teine lugu.

daapn
Post Reply