Simu

Arutelu mudelisimulaatoritest
Post Reply
elmar
Posts: 48
Joined: Tue Oct 10, 2006 17:19

Simu

Post by elmar »

Hankisin endale RealFlightG3. Kuidas saan juhtida klaviatuurilt? Võtad küll menüüst Controller - select controller ja seal on no intelinks found, kellegil töötab klaverilt juhtimine?
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Klaviatuuriga käib demovariant. Originaal vajab ka originaalseadmeid.
Äkki saaks kuidagi nii, et vähemalt avalikult ei propageeriks piraatlust?
elmar
Posts: 48
Joined: Tue Oct 10, 2006 17:19

Post by elmar »

[J] wrote:Klaviatuuriga käib demovariant. Originaal vajab ka originaalseadmeid.
Äkki saaks kuidagi nii, et vähemalt avalikult ei propageeriks piraatlust?
heh, ma usun jah, et see on jube piraatluse propageerimine.
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

80 MB klaviatuuriga demo saab siit:

http://www.realflight.com/free-g3-demo.html
Last edited by [J] on Sun Oct 15, 2006 20:41, edited 1 time in total.
elmar
Posts: 48
Joined: Tue Oct 10, 2006 17:19

Post by elmar »

demo mul on olemas jah
mart
Posts: 498
Joined: Tue Aug 15, 2006 16:53
Location: Wermelskirchen

Post by mart »

Hei!

Päris pönev see klaveriga juhtimine.

Proovisin just.

Kindlasti saab tunde kätte, kuidas ilma juhtimiskogemusteta startimine ja ..... edaspidine välja näeb.

Ma ei osak arvata, millise effekti see klaveriga harjutamine anda vöiks, selles faasis soovitaksin proovida mönda vabavara simulaatorit, FMS... , mida ikka puldiga juhtida vöimalik oleks. Selleks vajaliku juhtme saab ise joota, vöi joota lasta, vöi siis hoopis helikaardi abil......

Kes ikka tösiselt asja vasta huvi tunneb, sellele soovitaks ikka "Reflex"´i.
Minu arvates üks parematest, kindlasti helikopteri tarbeks.

Simulaatori eesmark on treenida reflekse, pool lennutamisest toimubki automatselt, reflekside abil, eriti kriitilistes seisudes.

Mart.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Huvitav võrdlus lõi pähe... autokoolis hetkel vist kohustuslik minimaalselt 40x45minutit sõiduõpet + teooria ja platsisõit. See teeb siis kokku 1800min ehk 36h. Selle ajaga saavad vähesed autosõidu piisavalt selgeks, et eksamid ära teha.

Paljud meist on viitsinud harjutada 36h simulaatori peal... või kaua kulub, et 36h õhus täis saada :roll: Ja lisaks sellele on lennuki või helikopteri juhtimine tunduvalt keerulisem.
Lauri Laidna - www.pistik.com
Kristjan
Posts: 577
Joined: Thu Aug 24, 2006 17:45
Location: Tallinn
Contact:

Post by Kristjan »

Jah, aga pane nüüd kahe meetrise vahega kaks posti platsi peale püsti, piloot seisab 10 meetrit eemal ja käse tal nüüd sealt vahelt otse läbi lennata, siis tagurpidi, külg ees, siis inverted jne... ja siis veel piruette tehes ka ;)...

...kahe meetri kõrgusel +- 10 cm

K.
mart
Posts: 498
Joined: Tue Aug 15, 2006 16:53
Location: Wermelskirchen

Post by mart »

Pönev vördlus.

Mudelil üks suur eelis- seal ei istu keegi sees ja önneks ei lennutata linna kohal.
36 tundi
on töesti päris palju, kui minuteid kokku lugeda.

2005 aastal sain kindlasti need tunnid täis, olin pea iga päev platsil ja tegin ca 7 starti elektriplaaneriga päevas. Tulemuseks seis, et soodsatel tingimustel oleks julgenud mudelit kätte maandada, 3.3m tiiba ja ca 2.4Kg kaalu.
Sellel aastal olen vast üldse teinud 20 starti ja ühel vöistlusel ka ca 4..5 m körguselt mudeli varingusse saanud maandumisel. Tulemuseks kleepimine ja hiljem uus tiiva keskosa.
Kui refleksid ikka pidevat koolitust ei saa, siis ununevad ka kiiresti.

Mart.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Kristjan wrote:Jah, aga pane nüüd kahe meetrise vahega kaks posti platsi peale püsti, piloot seisab 10 meetrit eemal ja käse tal nüüd sealt vahelt otse läbi lennata, siis tagurpidi, külg ees, siis inverted jne... ja siis veel piruette tehes ka ;)...

...kahe meetri kõrgusel +- 10 cm
Kui keegi on Discovery kanali pealt saadet "Remote Madness" juhtunud nägema, siis suhteliselt titulleeritud kopteripiloodid on seal ikka väga erinevalt esinenud. Üks suutis kaks kopterit paari tunni jooksul vastu "takistusraja" posti rootoriga lennata. Väljakutsed tunduvalt nõrgemad, kui Kristjani "pakutud"...
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

täpsemalt siis Discovery Science pealt?
mina seda kahjuks ei näe...kuigi tihti on öeldud et kule vaata mis käib

aga ilma harjutamata pole keegi meistriks saanud :wink:
asi peab huvitama ka....ja väga
kogun vanu vene lennukimootoreid
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Kui refleksid ikka pidevat koolitust ei saa, siis ununevad ka kiiresti.
Minu kogemus on, et taastuvad ka kiiresti. See tähendab, et tuleb end uuesti õigeks hetkeks vormi ajada.
Kunagi püüdsin uurida, palju rahvusvaheliselt konkurentsivõimelised inimesed aastas trennivad. Sain aastas vähemalt 500-800 lendu.
Eestis on 4 head kuud (mai, juuni, juuli, august) - s.o. 120 päeva.
Seega 7 lendu päevas või 14 ülepäeva.
mart
Posts: 498
Joined: Tue Aug 15, 2006 16:53
Location: Wermelskirchen

Post by mart »

Eestis on 4 head kuud (mai, juuni, juuli, august) - s.o. 120 päeva.
Eesti kliima pole ka mootorratturitele parim....

2005 aastal alustasin lendamist juba veebruari algul, viimased lennud tegin novembri keskel. Jöulude ja aastavahetuse ajal ei lennutanud, olin Tartus. Nädala sees sai öhtuti ca 1.5..2 tundi platsil oldud, mis ka elektrikaga keskmiselt ca 7 starti andsid, nädalavahetus pikemalt.
Sportlikult parim tulemus oli 20 starti plaaneriga päevas, 15m kummi ja ca 40m jöhvi. Sellise katapuldiga sai mudeli ca 85..100m peale. Öhtul hea tunne, et ikka miskit tehtud sai.
Minu kogemus on, et taastuvad ka kiiresti
On öige küll, kuid et roostet välja saada peks ikka möned stardid tegema.

Mart.
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Taastumise all ma mõtlesin oma kümmekond trenni vähemalt. Korralikum taastumine veel oluliselt rohkem. Point, et uuesti ei pea sihikindlalt ja ÕIGESTI aastaid harjutama.
Post Reply